Powiat lwówecki: Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem

2
4941

Przed południem Ministerstwo Zdrowia podało, iż w sumie w kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 5000. 136 zmarło a 191 wyzdrowiało.

Wczoraj wieczorem Wojewoda Dolnośląski informował, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 527 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 07.04 godz. 18:45)

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5035,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1328,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 236.

Z wczorajszego raportu władz Jeleniej Góry wynika, iż w regionie jeleniogórskim było już 40 przypadków zakażeń koronawirusem. „W mieście były 22, jest 25 (3 nowe), w powiecie było 11, a jest 15 (4 nowe). Biorąc pod uwagę zgon jednej z zarażonych pacjentek Zakładu Opieki Leczniczej – w mieście i powiecie 4 osoby zmarły na skutek zarażenia” – informował Prezydent Jerzy Łużniak.

W powiecie lubańskim z najnowszych danych opublikowanych przez portal eLuban.pl wynika, iż z terenu powiatu lubańskiego 6 osób jest hospitalizowanych w bolesławieckim szpitalu z czego pięciu pacjentów ma wynik dodatni. J
eden z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wciąż oczekuje na wynik, jest to mieszkaniec gminy Lubań. 25 potwierdzonych przypadków dotyczy gmin: Leśna – 14 zachorowań, gminy Olszyna – 8 zachorowań, miasto Świeradów-Zdrój – 2 zachorowania oraz jeden przypadek w gminie Platerówka.

W Powiecie Lwóweckim sytuacja sanitarno-epidemiologicznej na popołudnie 7 kwietnia przedstawia się następująco:

Liczba stwierdzonych przypadków koronawirusa: 3
1 – Gmina Gryfów Śląski
1 – Gmina Lwówek Śląski
1 – Gmina Mirsk

Liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie COVID-19: 0
Liczba osób poddanych kwarantannie decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej: 21
Liczba osób objętych izolacją:
Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju: 524

Sytuacja dot. osób poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy w poszczególnych gminach:
– Gmina Lwówek Śląski: 182
– Gmina Gryfów Śląski: 135
– Gmina Lubomierz: 95
– Gmina Mirsk: 69
– Gmina Wleń: 43

Z najnowszych informacji przekazanych dziś przed południem przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 5, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 18 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Z terenu powiatu lwóweckiego dwie osoby są hospitalizowane w bolesławieckim szpitalu, gdzie oczekują na wyniki testu.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy o trzech przypadkach zakażenia COVID-19. Wszystkie trzy kobiety czuły się dobrze i przebywały w domowej izolacji. Dziś potwierdzony został kolejny przypadek. Zakażonym jest mężczyzna, który przebywał w kwarantannie i nie wykazywał objawów. Jego stan zdrowia jest dobry. Mężczyzna nadal przebywa w domowej izolacji.

2 KOMENTARZE

  1. Skoro jest jedna osoba w każdej gminie z potwierdzonym wynikiem, to realnie może to być już kilkanaście-kilkadziesiąt osób zarażonych w tym nosicieli bezobjawowych. Wszyscy którzy korzystali z usług “Ciasna Julia 100 zł za 30 minut” proszeni są o niezwłoczny kontakt z Lwóweckim sanepidem!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here