Czy do Soboty wrócą bociany? Pilnie potrzebna pomoc

1
322
fot. archiwum Lwówecki.info /2013 r./

Urokliwie położone ruiny starego kościoła w miejscowości Sobota koło Lwówka Śląskiego zwieńczone są bocianim gniazdem. Niestety, w ostatnich latach gniazdo zostało prawdopodobnie przez wichury przesunięte, przekrzywione i ptaki je omijają.

O sprawie pisze do redakcji Lwówecki.info Pan Bogusław: Wygląda na to, że drugi lub trzeci rok z rzędu nie zostanie ono zamieszkane przez bociany. Gniazdo zostało osadzone na szczycie ruin kościoła po jego remoncie i jakiś czas było zajmowane (jak zresztą od dziesięcioleci) przez ptaki, ale ostatnio zostało przesunięte przez wiatry i bociany prawdopodobnie uznają je za niebezpieczne.

Czy moglibyście Państwo nagłośnić tę sprawę na łamach portalu, tak aby sprowokować władze gminy/lokalne towarzystwa przyrodnicze do działania i przesunięcia gniazda do bezpiecznej pozycji – szkoda byłoby, żeby już zawsze było niezamieszkane.

Liczymy, iż znajdą się instytucje i osoby, którym los boćków w Sobocie nie będzie obojętny i które zainteresują się tematem, zanim ptaki powrócą z wakacji.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here