Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Lwówek Śląski

76
671
Prezydent RP Andrzej Duda /fot. Lwówecki.info/

To historyczna chwila dla ziemi lwóweckiej. Środa, 3 lipca 2019 roku z pewnością zapisze się wielkimi literami na kartach Lwówka Śląskiego. To właśnie tego dnia w stolicy powiatu lwóweckiego gościł Prezydent RP Andrzej Duda.

Jeszcze przed wizytą głowy państwa w Lwówku Śląskim tak na naszych stronach, jak i na Facebooku przewinęła się burzliwa dyskusja o sympatiach politycznych. Jedni cieszyli się z planowanej wizyty Pana Andrzeja Dudy inni wręcz przeciwnie. Jedni wspominali o niedotrzymanych obietnicach, o Konstytucji, inni o rozpoczętej już kampanii do parlamentu a jeszcze inni pisali o sukcesach obecnych rządów. Co by nie mówić, warto pamiętać, iż Prezydent RP jest głową państwa i został wybrany w wyborach bezpośrednich przez większość obywateli naszego kraju. Z tego powodu należy mu się szacunek. Ponadto wizyta Prezydenta RP w Lwówku Śląskim, to znakomita promocja nie tylko dla samego miasta, ale i dla całego regionu. Spotkanie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy z mieszkańcami było relacjonowane i komentowane w największych stacjach telewizyjnych. Lwówek Śląski miał swoje pięć minut.

Na spotkanie z Prezydentem przybyło kilkaset osób, mieszkańców z całego regionu. Aczkolwiek wszyscy spodziewali się, iż będzie ich znacznie więcej.

Jeszcze przed godziną 19. pod lwówecki ratusz zajechała prezydencka kolumna. Pan Andrzej Duda oraz towarzyszący mu Wojewoda Dolnośląski wpierw spotkali się z samorządowcami i politykami. Wizyta w sali ślubów lwóweckiego ratusza trwała kilkanaście minut. Punktualnie o godzinie 19:15 Prezydent RP wyszedł do zgromadzonych przed ratuszem mieszkańców i dziennikarzy. Jego wyjście zapowiedział prowadzący uroczystość Dawid Kobiałka – Przewodniczący Rady Miejskiej w Lwówku Śląskim.

Prezydenta powitały dzieci w strojach krakowiaków. Muzyczną oprawę uroczystości zapewniali harcerze z lwóweckiego szczepu „Topazowy kamień”, oraz zespół folklorystyczny Rząsinianki.

W uroczystości uczestniczyły także poczty sztandarowe z kopalni Nowy Ląd, Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich oraz strażaków z OSP gminy Lwówek Śląski.

Po odśpiewaniu hymnu przyszedł czas na oficjalne wystąpienia. Jako pierwsza głos zabrała gospodyni, burmistrz Mariola Szczęsna: – Dzisiejszy dzień to bardzo duże wydarzenie, wydarzenie dla nas wszystkich. Nie zawsze zdarza się, że głowa państwa przyjeżdża do tak małego miasteczka jak Lwówek Śląski, ale się zdarzyło. – mówiła witając Prezydenta RP burmistrz Lwówka Śląskiego, która nadmieniła, iż niegdyś gościł tu Napoleon, a dziś gości Pan Prezydent. 

O przedwyborczym charakterze wizyty głowy państwa świadczyły wypowiedzi prezydenta dotyczące pakietów socjalnych. Pierwsze w historii Lwówka Śląskiego wystąpienie Prezydenta RP było obszerne. Pan Andrzej Duda mówił, że dochody państwa są teraz sprawiedliwie dzielone. Wszystkie poruszane przez niego zagadnienia wiązały się z działaniami rządów PiS ostatnich lat. Nie zabrakło także kilku obietnic.

Obejrzyj wystąpienie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy

Po przemówieniu Prezydent przywitał się z mieszkańcami. Chętnie robił sobie z nimi zdjęcia, witał i rozdawał autografy.

Warto nadmienić, iż wizyta głowy państwa wiązała się z dużymi siłami policji jakie w tym dniu dotarły do Lwówka Śląskiego z wielu dolnośląskich powiatów, ale także nieocenioną pomocą strażaków z PSP w Lwówku Śląskim i jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Soboty, Kotlisk, Zbylutowa, Chmielna, czy Płóczek Górnych, którzy zabezpieczali przebieg uroczystości.

Prezydent RP odwiedził Lwówek Śląski. Odwiedziny głowy państwa to zaszczyt i nobilitacja, mimo, iż w swoim wystąpieniu Pan Andrzej Duda nie powiedział nic, czego byśmy nie słyszeli wcześniej w telewizji publicznej. Mimo to uznać należy, iż miasto miało swoje pięć minut.

Dziś po wizycie Prezydenta pozostały wspomnienia i zdjęcia oraz pytanie: czy władze Lwówka Śląskiego będą potrafiły przekuć tę wizytę w coś więcej niż tylko fotki na ścianie gabinetów i facebookowym fanpage? Czy poza tymi pięcioma minutami Lwówek Śląski coś zyska?

 

76 KOMENTARZE

 1. Aż tak.duża ilość służb i w mundurach i bez mundurów ??? Barierki, zagrody. to do ochrony prezydenta, przed nami ?, czy do ochrony nas przed prezydentem ? Na pewno to musiało sporo kosztować ! Ale reklama dźwignią handlu ! Jaka zatem na trwałe będzie z tego efemerycznego epizodu korzyść dla nas podatników, prócz autoreklamy kilku osób ? Konkretnie, co to da Lwówkowi Śląskiemu i nam mieszkańcom ? Konkretnie, co trwałego ? Mam nadzieję, że widoczni przedstawiciele naszej społeczności nam konkretnie odpowiedzą i udzielą informacji, ile nas ten oprawa i sam ,zaszczyt” kosztował ?

 2. Z wizytą czy bez wszystko będzie po staremu. Nikt z zewnątrz Lwówka nawet nie wie/dział o tym wydarzeniu, nie było transmisji “na żywo” tylko kiedyś może fragment wypowiedzi puszcza w dzienniku, albo chętni znajdą na internacie ale to nic nie zmienia oprócz fot na pamiątkę. Ogólnie mile wspomnienie pomimo że p. Prezydent to raczej maskotka rządu która się dobrze prezentuje, ładnie uśmiecha ale asertywność mu jest obca… Lepiej że w takich okolicznościach przyjechał niż z okazji jakiejś tragedii jak wybuch gazu w Mirsku. Może będzie miło wspominać Lwówek nasz kochany i kiedyś tu wróci on albo jego następca. Organizacja wydarzenia ok, był prezydent tera papież.

 3. Widziałam przez szyby zamkniętego okna,wprost nieprzebrane tłumy.Od przejścia przy Toto Lotku w prawo w kierunku fontany tak dużo ludzi,ze jak okiem sięgnąć tłumy stały aż prawie do drzwi banku Alior.Patrzac w lewo w kierunku restauracji Kruk to jak okiem sięgnąć najpierw na horyzoncie barierki a potem też nieprzebrane tłumy.Od ratusza w kierunku baszty boleslawieckiej tak nieprzebrane tłumy,że na chodnikach miejsca brakowało.Tak,tak kilkaset osób ale trzeba wiedzieć,że 199 to sto kilkadziesiąt a 201 to już kilkaset.Brawo Lwówek Śląski!Jak widać mieszkańcy naszego pięknego miasta wolą co kilkudniowe skecze z niektórymi aktorami oglądać raczej w telewizji niż promować ich na żywo!

 4. Dziekuje Prezydentowi za przybycie do Lwowka Slaskiego Dziekuje za prawdziwa wypowiedz godna wysluchania Serdecznie dziekuje jeszcze raz za przybyci BYLEM POD WRAZENIEM

 5. Jeśli pan prezydent mówił, że teraz wszystko sprawiedliwiej jest dzielone, to dlaczego np. obciążenie samorządów kosztami oświaty nie wiąże się ze zwiększaniem dotacji? Niedługo oświata zawali budżety biednych gmin z naszego regionu. Jednak odnoszę wrażenie, że partii rządzącej zależy na całkowitym upadku oświaty. Niewykształceni wyborcy stanowią siłę napędową PiS, lepiej gdy będzie ich więcej. Demokracja niestety nie sprawdza się najlepiej, gdy gro wyborców nie potrafi analizować faktów. Dobra zmiana doprowadzi nas w mroczne miejsca, w taką stronę zmierza też świat. Smutne, przyszłe pokolenia będą cierpieć.

 6. Nie ważne czy przyjeżdża prezydent czy turysta należy okazywać szacunek drugiemu człowiekowi, niezależnie od poglądów. Lwówek to piękne miasto i mamy czym się chwalić. O zainteresowaniu naszym rejonem świadczy coraz większa liczba anglojęzycznych turystów. Zamiast siać wzajemną niechęć korzystajmy z tych przysłowiowych 5 minut. Prawdziwa mądrość, to umieć to wykorzystać.

  • Do Starej baby
   ,,korzystajmy z tych przysłowiowych 5 minut. Prawdziwa mądrość, to umieć to wykorzystać.”
   Już widzę, jak do Lwówka Śląskiego zjeżdżają anglojęzyczni turyści z całego świata (aż niebo od samolotów pociemnieje) na pielgrzymki, żeby powspominać i przeżywać odwiedziny i krzyki Prezydenta. To się nadaje do TVPiS !!!!!!

 7. Racja, czyli a nasze wspólne publiczne pieniądze odbyło się już we Lwówku Śląski spotkanie przedwyborcze PiS. Prezydent ,,rzekomo wszystkich Polaków” (tak stanowi konstytucja i przysięga, którą składał) Zakłamanie !!! wykrzyczał, odegrał program wyborczy PiS. Przemówienie to stek demagogicznych farmazonów !!!! WSTYD tak z ludzi durniów robić ! Alę cóż, jaka władza. taki elektorat. Posłuchajcie, jak odniósł się do problemów służby zdrowia w kontekście obrony narodowej, o zdemolowanej oświacie nie powiedział NIC !. Przecież to urąga ludzkiej inteligencji ! Może dlatego oni tak gnoją Polaków z wykształceniem i szczują (jak okupanci) na elity ciemny lud. Nie przystoi Prezydentowi takich głupstw wygadywać ! Np. W XIII w nie było jeszcze narodu polskiego, podobnie, jak niemieckiego, czy innych ! Ciemny lud to kupi (słowa Prezesa TVPiS), ale nie można pogłębiać niewiedzy i tak już ogłupionego ludu. Ten prezydent ma chyba takie zadanie ! WSTYD. !!!!!!
  Ile nas to zatem kosztowało ? Domagamy się takiej informacji publicznej, bo to również z naszych wspólnych środków publicznych. !!!!

 8. Przemowy, obietnice, pochwały wszyscy szanowni państwo super piękne słodko miło…. Ale jest to tylko szopka. Szopka i propaganda. Mamienie miernoty, która już jest omamiona przez propagandowe wiadomości w państwowej TV i przez ‘darmowe’ pieniądze, które to tak ochoczo rozdaje jedyna i słuszna partia. Pan prezydent potrafi bardzo ładnie przemawiać nie można temu zaprzeczyć. Tylko trzeba dodać, że przemawiać o niczym. Gdzie są konkrety z działalności rządu. Czy jako osoba wywodząca się z obecnego obozu rządzącego poda jakiekolwiek fakty. Co przez 3,5 roku zrobił PiS jaka inwestycja została rozpoczęta i zakończona do tej pory. Mało tego jaka inwestycja została rozpoczęta w tych latach ??? Wbita łopata w mierzeję? Centralny Port? Autostrady? Drogi? Stadiony? Gdzie to wszystko się podziało. Kto się interesuje ten wie, że w tych tematach poza szumem przed wyborczym nie dzieje się nic. Czy rozdawnictwo, któremu jest przeciwne już większość społeczeństwa jest jedynym osiągnięciem. Czy kupowanie głosów jest osiągnięciem? Zdobyliście głosy niepracujących dzieciorobów, emerytów, wiernych kościołowi??? Słabe to jest. Co z galopującymi cenami, rachunkami, ZUSem? Andrzeju odpowiedziałbyś na te pytania? Sprawiedliwością nie jest zubożanie jednej części społeczeństwa, tej pracującej i nagradzanie tej która tej chęci nie ma. Jest to niesprawiedliwość panie prezydencie. Ale może to dostrzec tylko człowiek myślący a ta wizyta miała za zadanie zagłuszyć takie głosy. Kończąc i podpowiadając panu prezydentowi odpowiedź, której może udzielić na wizytach w innych miastach, osiągnięciem PiSu jest brak jakiejkolwiek opozycji. Tyle.

 9. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Lwówek Śląski odwiedził tak wysoki urzędnik jak Prezydent Rzeczypospolitej. Pewnie zadowolenie by było gdyby przyjechali poprzednicy w tym pewien generał ? Czy takiej wolnej Ojczyzny oczekujemy? Trzeba dobrze się wsłuchać w słowa wypowiedziane. Wolna Polska wielokrotnie przechodziła zniewolenie i chroń nas Panie przed najeźdźcami.

 10. Krakowiacy i górole wieś tańczy i śpeiwa. Ale dobrze zostało napisane znając nasze władze to tylko fotki pozostaną oj obym się mylił ale nie sądzę

 11. Do mieszkanka Lwówka 43
  ,,Dziękuję Panie Prezydencie. Wierzę w nowy mądry ład w naszej Ojczyźnie i żeby już nigdy ” nie było jak było “. Po przemówieniu prezydenta też doznałam objawienia, że wiara nam już tylko została i modlitwa, bo na rozum nie ma co już liczyć !

 12. Dziwię się negatywnym komentarzom.
  To nie jest rozdawanie to jest przekazywanie pieniędzy, które ściągane są od tzw mafii vatowskich. Poprzedni rząd nic Polakom nie przekazał, nie inwestował w dzieci. To gdzie te pieniądze były?. Okradzione OFE, podwyższony wiek, podwyższony VAT, czy wy tego nie pamiętacie? Który przeciętny Polak głośno teraz krzyczący przeciwko, ma pojęcie o Trybunale? Chcecie powrotu dożywotniej pracy?
  Zawsze można nie korzystać z rozdawanych pieniądzy i szlachetnie nie składać wniosków o 500 plus.
  Każdy mówi że to i tak z naszej klasy, no to pytam gdzie ta nasza klasa była jeszcze parę lat temu?
  Prezydent człowiek z klasą, mocny w słowach, w działaniu. Pełen szacunek.
  A ludzie o innej opcji powinni uszanować wolę większości, bo w takich wyborach wygrał obecny prezydent i rząd.

  • Otwórz oczy i zacznij samodzielnie myśleć. Wyłącz tv, wyjdź z domu, obserwuj, wyciągaj wnioski, nie cytuj tego co słyszałeś w mediach. A teraz najważniejsze krytyka działań rządu nie jest równoznaczna z pochwałami poprzedniej ekipy. Problem tkwi w tym, że nie ma żadnej alternatywy co nie zmienia faktu, że to co w tym momencie robi PiS jest tylko mamieniem, kłamstwem i kupowaniem głosów za pieniądze podatników. Rząd nie może dawać własnych pieniędzy bo ich nie ma rząd ma pieniądze pochodzące z podatków.

  • Powrót dożywotniej pracy jest nieunikniony i będzie to wyłączną winą obecnej polityki. Wspomnisz moje słowa chyba że już jesteś emerytem i zadowoliłeś się 13 emeryturą.

  • PiSzesz: Który przeciętny Polak głośno teraz krzyczący przeciwko, ma pojęcie o Trybunale?
   Jedenastu sędziów Trybunału Konstytucyjnego wystosowało właśnie list do Prezydenta RP, dotyczący jego szokujących wypowiedzi, jakie wygłaszał właśnie we Lwówku Ślaskim !
   Pisowscy analfabeci i ogłupiony lud jeszcze głupotom Adriana przyklaskiwał !
   Lwówek Śląski przeszedł do historii Polski ! WSTYD !

 13. Dziękuję Panie Prezydencie za przybycie do naszego miasta. Wierzę w Pana i program Prawa i Sprawiedliwości. Dziwię się tylko tym ludziom co krytykują to że rząd po raz pierwszy pomógł obywatelom konkretnymi pieniędzmi, że realizuje w większości swoje obietnice. Poprzednia władza niewiele robiła dla ludzi, jakie obietnice zrealizowała? Nie przypominam sobie aby zwykłym obywatelom 4 lata temu żyło się lepiej. Jedyne co pamiętam to namawianie aby brać kredyty jeżeli nie możesz związać końca z końcem co tak promował nasz były Pan Prezydent. Jeżeli ktoś uważa że informowanie ludzi o tym co rząd robi to propaganda to co nie będzie propagandą? Załatwianie pod stołem własnych interesów z partią rządzącą i pod przykrywką inwestycji przelewanie pieniędzy do uprzywilejowanych.
  Pracuję ciężko, płacę niemałe podatki i uczciwie oddaję państwu należne mu daniny. Płaciłem tyle samo za poprzedniej władzy i płacę tyle samo obecnie. Nie czuję się oszukiwany ani zubożony i przede wszystkim nikt nie kupił mojego głosu. Oby nigdy więcej nie było jak 4 lata temu!!

  • Człowieku czy tak ciężko jest Ci zrozumieć, że krytyka PiSu nie jest próbą namawiania do głosowania na PO. Oni nie byli wcale lepsi. Można powiedzieć że pod wieloma względami byli gorsi. Ale pomijając wszystko złe co zrobili,niezliczone afery, z których na marginesie nie zostali i nie zostaną rozliczeni. Pomijając to mogli zapisać na swoją korzyść chociaż kilka inwestycji jak chociażby EURO, autostrady, orliki, gazoport etc. Czym może pochwalić się PiS? 500+ 300+emerytura +? To nie są osiągnięcia. Dlaczego firmy zwijają się z placów budowy? Dlaczego zniknął zegar pokazujący w jakim tempie rośnie zadłużenie kraju? Otwórzcie oczy. Zacznijcie myśleć samodzielnie pieniądze na 500+ nie urosły na drzewach ministra Szyszki ani na żadnych innych. Polityka obecnego rządu zakończy się tak jak w Grecji.

   • Widzę Podatniku że twój tok rozumowania jest jasno określony, Ty jesteś oświecony a cała reszta to ciemnogród. Dlaczego nie możesz się zgodzić z tym że ktoś może inaczej rozumować. 500+ 300+emerytura te programy oprócz pomocy ludziom stymulują rozwój gospodarczy wiele z tych pieniędzy z powrotem trafi do budżetu w ramach podatku VAT i jednocześnie pozwala zarabiać prywatnym przedsiębiorcą. Dlaczego państwa europy zachodniej wiele lat wcześniej rozpoczęły rozdawnictwo (w Twoim mniemaniu) i przez to rozdawnictwo stymulują konsumpcje i wzrost gospodarczy. Zadłużenie Niemiec jest znacznie wyższe od Polski i nikt tam nie myśli o likwidacji programów socjalnych. Inwestycje nie są jedynym motorem wzrostu gospodarczego jak piszesz są tylko jednym z elementów uzupełnieniem większej całości. Ludzie pracują bo mamy najniższe bezrobocie w historii a jak pracują to i wydają pieniądze. W Grecji było odwrotnie przed kryzysem ludzie wydawali pieniądze a niewiele pracowali (wiem bo pracowałem tam na budowach). To poprzez konsumpcję i pracę gospodarka się rozwija.Twoje poglądy kształtują się wokół klasycznego liberalizmu gospodarczego pana Balcerowicza. Ograniczyć wydatki socjalne i zaciskać pasa we wszystkich możliwych dziedzinach. Czy to jest pomysł na poprawę sytuacji w naszym kraju?. Ja już to kiedyś przeżyłem i cieszę się że to już nie wróci.

    • Odpowiedź jest prosta drogi Watsonie. Gospodarka chociaż by Niemiec oparta jest na produkcji. Nieważne czy ta produkcja jest w granicach czy poza granicami kraju Niemcy produkują masę produktów. Pomijając produkcję żywności, kosmetyków, mniej wartościowych rzeczy posiadają bardzo dużo produktów Premium chociażby wiele marek aut. W Polsce zatrudnienie jest Ale nie w rodzimych firmach a w firmach zagranicznych. My nie posiadamy własnych marek. Jak grzyby po deszczu powstają galerie handlowe, hiper i supermarkety czy dyskonty. Kupa ludzi ma tam zatrudnienie Ale takie punkty zbierają środki płatnicze z rynku a nie je generują. Radzę poczytać a nie czerpać wiedzę tylko ze swoich doświadczeń. Kończąc nie uważam się za oswieconego a tym bardziej resztę za ciemną masę (niestety duży odsetek taki jest). Bardzo dużo ludzi jak widać nawet tu na forum zauważa problem polityki obecnego rządu i nie daje się nabrać na kiełbasę wyborczą.Odpowiedz już tylko samemu sobie czy nie lepiej i sprawiedliwiej było by jak rząd nie “dawał” by pieniędzy rodzinom wielodzietnym a na przykład rozliczał by je na innych warunkach z podatku, przyznawał różnego rodzaju ulgi itp. Problem w tym że nie jest to medialne mało kto to kupi, nie będzie głosów w wyborach a na tym PiSowi zależy najbardziej. Pozdrawiam i życzę odwagi w zdobywaniu wiedzy.

     • Drogi Podatniku nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć że Niemiecka gospodarka oparta jest na produkcji. To na czym wg Ciebie oparta jest nasza gospodarka? Na zbieractwie? Udział przemysłu w PKB Polski i Niemiec jest bardzo podobny 22% w Polsce i 23% w Niemczech jedyną różnicą jest to że Niemcy mieli więcej czasu aby dojść do tego poziomu gospodarczego na którym są obecnie i nie budowali socjalizmu przez 45 lat. Nie chciał bym tu umniejszać Twojej wiedzy ale mamy światowej klasy marki które są obecne na świecie. Np w branży odzieżowej CCC, GINO ROSSI, RESERVED, 4F. Producenci okien OKNOPLAST, FAKRO, DRUTEX. Producenci rowerów ROMET, KROSS oraz PESA SOLARIS wytwarzające autobusy i pociągi. Patriotyzm gospodarczy polega na tym aby idąc do marketu wybierać to co jest produkowane w Polsce przez Polskie firmy podobnie jak dzieje się w Niemczech gdzie niemiecki konsument zanim coś kupi to sprawdzi gdzie to jest produkowane. Polityka obecnego rządu może nie jest doskonała ale bardzo pomaga zwykłym ludziom którzy wychowują dzieci. Dostajesz konkretne pieniądze raz w miesiącu i Ty decydujesz na co je przeznaczysz. Wydajesz je w taki czy inny sposób to napędzasz
      gospodarkę. Pozdrawiam i życzę odwagi w zdobywaniu wiedzy tak jak Ty życzysz mi

 14. Ale was PO-wcy ściska nienawiść ,mieliście nie przychodzić wielu z was było widocznych sraczki byście dostali jakbyście nie przyszli, jesteście gorsi od judaszy .

 15. Mieszkaniec zamiast znów kisić ogóra czerstwymi tekstami i pisowską propagandą. ocknij się i przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem, wysil się trochę , a nie męcz buły i nie klep wyborczej ogłupiającej propagandy TVPiS . Masz pisowską posadkę, płacą ci za tą propagandę ? Ta władza to hipokryzja, kłamstwo, obłuda, marnotrawienie środków i potencjału społeczeństwa polskiego na ogromną skalę, pogłębianie destrukcji państwa, służby zdrowia, oświaty, wymiaru sprawiedliwości, środowiska naturalnego. Wzrost analfabetyzmu funkcjonalnego (czego sam jesteś dowodem) i relacji społecznych. Szczucie jednych Polaków na drugich, gnojenie elit. Niekompetencja (sam jesteś jej przykładem) , głupota, prywata na wszystkich szczeblach, patologia władzy we wszystkich jej odmianach. Prostytuowanie społeczeństwa (róbcie z nami co chcecie tylko dajcie kilka stów). Te niesprawiedliwie dzielone środki są marnotrawione bezpowrotnie. Ok 4 mld. zł dostają w ramach 500+ najbogatsi kosztem ubogich. Wzrasta liczba Polaków objętych ubóstwem. Ceny rosną jak za komuny, maleje siła nabywcza złotego. Płacisz rachunki, robisz zakupy ? A nie… PiS ci przekazuje. 500+, kiełbasa, grill, wóda, disco polo i pełnia szczęścia. Wyrazy współczucia.
  Oderwij się do TVPiS i przejrzyj na oczy mamy 2019 rok !
  Prezydent człowiek z klasą ? Współczuję !!! a konkretnie jakieś mocne fragmenty przemówienia, oprócz prymitywnie wykrzyczanej demagogii ? A mocny w słowach to pewnie dlatego, że krzyczał ?

  • Dokładnie kolego. Fajnie, że nie wszystkim wyprała mózg TVPisowska propaganda i 500. Tylko widząc postępujące ogłupienie narodu czy jest jeszcze jakaś szansa na powrót do normalności gdzie człowiek pracujący jest tym lepszym sortem a patologia jest patologią?

  • Brawo za mądry komentarz. Wciąż w TVN pokazują wystąpienie prezydenta we Lwówku. Komentarze do wystąpienia są jednoznaczne. Tak g……o prezydenta jeszcze nie mieliśmy. Pokolenia będą odkręcać to, co PIS nabałagani.

 16. Do też Mieszkaniec
  Aż bije od Ciebie dobro i szacunek do ludzi. Tak jak od poprzedniej władzy.
  Dzisiejszy dostęp do informacji nie wymaga zbytniego wytężania umysłu, żeby porównać sobie ostatnich …powiedzmy 6 lat. I nie jest to żadna pisowska propaganda, jak uważasz obywatelu.

  • A dlaczego chcesz równać w dół? Nikt nie mówi że rząd PO był lepszy. Ale czy ten coś zrobił żeby wykazał się czymś poza zubożaniem klasy średniej i dotowaniem miernot społecznych niezaradnych życiowo ? Oczywiście z wyjątkami Ale nie o tym ta mowa.

 17. I co byłeś czy oglądałeś filmik? napiłeś się na pewno i piszesz, z tego co wiadomo nie słuchacie i nie oglądacie takich przemówień jak to jest z wami krętacze, boicie się bo wam ukracają wasze przekręty .

  • Nie porównuj mnie do siebie. Piłeś tam chyba Ty skoro masz taką wybiórczą pamięć. Ja byłem słuchałem i tu i w Lubaniu i często słucham takich przemówień jednak w przeciwieństwie do Ciebie wyciągam wnioski i samodzielnie myślę a nie cytuje w kółko wciskane mi na siłę do głowy śmieci.

 18. ,,Załatwianie pod stołem własnych interesów z partią rządzącą i pod przykrywką inwestycji przelewanie pieniędzy do uprzywilejowanych.” Racja, ale to przecież dzieje się dziś w 2019 r. pod rządami PiS-u. Masz na myśli ,,dwie wieże” prezesa ? Czy interesy senatora Biereckiego ? Czy Kaczyńskiego w spółce Srebrna ? Czy sprawę Misiewicza, czy tysiące innych bieżących, o których też się dowiemy ? ?
  ,,Jeżeli ktoś uważa że informowanie ludzi o tym co rząd robi to propaganda to co nie będzie propagandą?”
  Przeczytaj, jako ,,wykształcony dzieciorób” Konstytucję RP, która mądrze stanowi, że to nie jest zadanie Prezydenta RP,, bo Prezydent ma być absolutnie niezależny !!!. Ale dziś, kiedy prezydent jest ADRIAN, i uprawia propagandę zleconą przez prezesa +nadprezydenta+nadpremiera Jarosława K….partii rządzącej, to się chyba już całkiem pogubiłeś dzieciorób ?
  ,,Pracuję ciężko, płacę niemałe podatki i uczciwie oddaję państwu należne mu daniny”.
  OK, szacunek, ale nie wolałbyś zarabiać 500 zł netto więcej po odprowadzeniu składki na swoje ubezpieczenia (zabezpieczenie zdrowotne) i emerytalne (wyższa emerytura.). A tak, dają 500 na przemiał, no chyba, że stać Cię, jako dziacioroba na odkładanie na wyprawkę lub wykształcenie dzieci, ale wtedy płacisz i tak, więcej w różnego typu podatkach, lub pieniądze zżerają podwyżki rachunków, towarów i.t.d Złoty traci coraz bardziej swoją siłę nabywczą. 500+ ZŻERAJĄ PODWYŻKI
  PiS uzależnia społeczeństwo od pomocy socjalnej I utrwala bierność zawodową i obciążenia budżetowe, zamiast stymulować gospodarkę i uniezależniać społeczeństwo od decyzji nieodpowiedzialnych, niekompetentnych polityków, ale na to potrzebne są poważne inwestycje (a tych brak) dlatego wszystko będzie jako tako, dopóki będzie koniunktura. A ta się zmieni i to jest tylko kwestia czasu, a wtedy ty i ja i nasze dzieci będziemy w poważnych tarapatach, a nasze poglądy polityczne nie będą miały żadnego znaczenia ! I wtedy niestety będziemy mogli już tylko sobie pomarzyć, żeby było, jak było.

  • Widzę Podatniku że twój tok rozumowania jest jasno określony, Ty jesteś oświecony a cała reszta to ciemnogród. Dlaczego nie możesz się zgodzić z tym że ktoś może inaczej rozumować. 500+ 300+emerytura te programy oprócz pomocy ludziom stymulują rozwój gospodarczy wiele z tych pieniędzy z powrotem trafi do budżetu w ramach podatku VAT i jednocześnie pozwala zarabiać prywatnym przedsiębiorcą. Dlaczego państwa europy zachodniej wiele lat wcześniej rozpoczęły rozdawnictwo (w Twoim mniemaniu) i przez to rozdawnictwo stymulują konsumpcje i wzrost gospodarczy. Zadłużenie Niemiec jest znacznie wyższe od Polski i nikt tam nie myśli o likwidacji programów socjalnych. Inwestycje nie są jedynym motorem wzrostu gospodarczego jak piszesz są tylko jednym z elementów uzupełnieniem większej całości. Ludzie pracują bo mamy najniższe bezrobocie w historii a jak pracują to i wydają pieniądze. W Grecji było odwrotnie przed kryzysem ludzie wydawali pieniądze a niewiele pracowali (wiem bo pracowałem tam na budowach). To poprzez konsumpcję i pracę gospodarka się rozwija.Twoje poglądy kształtują się wokół klasycznego liberalizmu gospodarczego pana Balcerowicza. Ograniczyć wydatki socjalne i zaciskać pasa we wszystkich możliwych dziedzinach. Czy to jest pomysł na poprawę sytuacji w naszym kraju?. Ja już to kiedyś przeżyłem i cieszę się że to już nie wróci.

  • Zarzucasz ludziom że kierują się propagandą PIS a mi się wydaję że Ty kierujesz się propagandą TVN lub innej podobnej telewizji. Piszesz że 500+ ZŻERAJĄ PODWYŻKI a jakby 500+ nie było to inflacja cudownie by zniknęła. Gdy 500+ nie było a dawałem ludziom wyższe wynagrodzenie to też ZŻERAŁY JE PODWYŻKI Ja inwestuję w swojej firmie inwestuje bo mam więcej klientów. Ludzie jak mają pieniądze to mają zapotrzebowanie na usługi i inne dobra zarabiam na tym ja i państwo w postaci podatków które płacę. Te pieniądze nie idą na przemiał jak uważasz ale na pobudzenie gospodarki. Prosta logika gdy jest więcej pieniędzy, to ludzie w pierwszej kolejności wydają je na konsumpcję lub inwestują w obligacje albo fundusze. W wyniku tego rosną kursy akcji na giełdzie. Jak masz więcej pieniędzy to dalej inwestujesz, kupujesz więcej dóbr konsumpcyjnych a to wiąże się ze wzrostem cen. To jest właśnie mechanizm inflacji i działa cały czas nie tylko po wprowadzeniu 500+.

   • Za komuny były miliony bez pokrycia .I co napedzaly gospodarkę.Prowadzisz własną firmę daj pracownikom po 10 000 wyplaty żeby napedzali gospodarkę,Przecież wrócą do Ciebie i zarobisz

 19. Pani Mariolo Szczęsna co się stało w ostatnich miesiącach z panią,ze już bez maskowania nawet (może,ze ostatnia kadencja) wchodzi pani w objęcia PiSu?Czy interes podobnie jak Cezarego Przybylskiego,który w mieście w jesieni robił wspólne zdjęcia z uściskami rąk z kandydatami co zamierzali odsunąć Pis od władzy a co potem zrobił?A już pani Mariolo powiedzenie,że Lwówek Śląski gościł u siebie dwoje wielkich ludzi-Napoleona i ……..,no właśnie i …….. czy to nie przesada z tą wielkością?Już bez zbędnego myślenia nasuwa się przypuszczenie dlaczego to w tak straszliwym tempie pani wycięła drzewa i zrównała plac w rynku przy okrąglaku.Czy aby nie pod wielki pomnik upamiętniający osobę co w Gruzji nie kłaniała się ruskim czołgom?

   • wacek , ty to masz klasę jak twój idol. I zajmij się pisowskimi postkomuchami i tajnymi współpracownikami SB w otoczeniu Twojego Prezesa K……
    wacuś, kiedy wy wreszcie pisowscy analfabeci będziecie szanować kulturę ojczystego języka narodowego ?
    I naucz się wreszcie obsługiwać klawiaturę komputera i staraj się pisać prawidłowo po POLSKU !

 20. Od razu wyjaśniam PO to nie moja bajka !
  PISzez ,,Zadłużenie Niemiec jest znacznie wyższe od Polski i nikt tam nie myśli o likwidacji programów socjalnych”.
  Ok, ale napisz jeszcze, jaki jest dochód, PKB, i poziom inwestycji Niemiec. Tak się składa, że też pracowałem długie lata i w Grecji i w Niemczech już latach 80,90 przed i po wejściu Polski do UE.
  GRECY WIĘCEJ WYDAWALI NIŻ WYPRACOWYWALI, PODOBNIE, JAK DZIŚ CZYNI WŁADZA PIS socjal dostawały z automatu dzieci wielu grup zawodowych i osób niepracujących, emerytom dawano więcej, niż mógł to udźwignąć budżet, ludzie zadłużali się kredytami konsumpcyjnym na potęgę (tak jak to się właśnie dzieje dziś w Polsce pod rządami PIS) oszukiwali w statystykach UE lub je zatajali, przeżarli i zmarnowali środki unijne właśnie zamiast na inwestycje to na bieżącą konsumpcję. Wszystko do czasu załamania koniunktury (bo to się cyklicznie dzieje – taka jest kolej rzeczy)
  Piszesz ,,Inwestycje nie są jedynym motorem wzrostu gospodarczego jak piszesz są tylko jednym z elementów uzupełnieniem większej całości.” Pełna racja, ale nie GŁÓWNYM i JEDYNYM, jak dzieje się to dziś w Polsce za władzy PiS-u. Brak dziś poważnych długoterminowych inwestycji, które silniej zabezpieczają przed załamaniem KONIUnktury. A może nam wymienisz, jakieś realizowane dziś przez PiS, ale nie te propagandowe szopki, wymieniane już we wcześniejszych komentarzach ?
  Prezes PiS stosuje często taką figurę retoryczną ,,jeszcze raz powtarzam !”, widzę, że Ty też masz taką skłonność. DWIE WIEŻE PREZESA to też maiła być inwestycja, ale służąca nie wszystkim Polakom, tylko jedynej słusznej partii ! Podobnie jak dziś w Polsce spółki skarbu państwa – pieniądze zamiast na inwestycje są wypompowywane i marnotrawione na gigantyczną (nie stosowaną dotąd) w Polsce skalę.
  Pan Balcerowicz, rządził w innych uwarunkowaniach makroekonomicznych, ale na pewno nie uzależniał naszej energetyki od dostaw rosyjskiego węgla, którym się później sami i nasze dzieci trujemy.
  Piszesz: ,,Ludzie pracują bo mamy najniższe bezrobocie w historii a jak pracują to i wydają pieniądze” tak, ale to efekty wejścia Polski do UNII EUROPEJSKIEJ.
  Wróciłem do Polski, też prowadzę działalność, płacę podatki i nie liczę na pomoc państwa i demagogów z PiS, ale z rosnącym niepokojem patrzę na to co dziś wyprawia z nami w naszej ojczyźnie PIS.
  500+ to kilka godzin pracy w Europie Zachodniej, ale warte coraz mniej, bo siła nabywcza naszej złotówki z dnia na dzień spada pod rządami demagogów z PiS.
  Ale piszmy o tym,co się obecnie dzieje w Polsce 2019 r. pod rządami PiS, a raczej prezesa, a nie (jak to napisał) kiśmy ogóra czerstwą propagandą !

 21. Nie rozumiem Ciebie dlaczego nie pozwalasz ludziom myśleć inaczej. Co takiego zrobił Ci rząd? Zabrali Ci pieniądze z portfela, zarabiasz mniej niż 4 lata temu, twoja firma zbankrutowała. 500+ to kilka godzin pracy w Europie Zachodniej a ile czasu miała Europa zachodnia na budowanie swojego potencjału gospodarczego
  chyba znacznie więcej niż nasz kraj. My przez 45 lat najpierw budowaliśmy gospodarkę socjalistyczną by potem wszystko zniszczyć i budować kapitalizm. Inwestycje w naszym kraju są na takim takim samym poziomie w stosunku do PKB co w Niemczech 19% Nie jestem tuba propagandową rządu ale inwestycje kolejowe np Węgliniec Zgorzelec lub Rudna-Legnica to w naszym województwie. Jeżeli Ci zależy to poczytaj portale internetowe to zobaczysz co gdzie się buduje. Piszesz DWIE WIEŻE PREZESA to też maiła być inwestycja, ale służąca nie wszystkim Polakom. Zapomniałeś tylko dodać że to miał być budynek budowany przez prywatną fundację. Czy jak Twoja firma w coś inwestuje to robisz to dla ogółu społeczeństw czy dla uzyskania konkretnego dochodu.
  Nie mam zamiaru Cię do niczego przekonywać. Ty mnie nie przekonasz Ja Ciebie nie przekonam czas pokaże kto ma rację. Ja jestem dobrej myśli i uważam że wszystko idzie w dobrą stronę

  • Wam wszystkim zwolennikom Barbarzyńców i Hunów te 500+ to już pewnie po nocach się śni i jeszcze chwila a w modlitwie zamiast amen będziecie mówili 500+.Na waszym miejscu to niewyobrażalne dobrodziejstwo beatyfikowałbym.Czy ty człowieku jeden z drugim nie zrozumiesz w końcu,ze to propaganda wbita ci do głowy?Nie rozumiesz,że to samo byłoby gdyby nazwa była 500++,500!,500!!?Jeszcze chwila jak w pacierzu będziesz mówił “dobra zmiana+”.A pani burmistrz ja bardzo a to bardzo dziwię się,że swoimi zaproszeniami legitymizuje niszczenie samorządów.Czy aby pani burmistrz spytała pana Andrzeja czy on będzie interweniował w rządzie aby kwota dotacji do samorządu lwóweckiego spłynęła w 100% a związana z likwidacją gimnazjów,no chyba że byli tacy dobrzy i wywiązali się w całości.A jeżeli tak to przepraszam.

 22. Anonim piszesz ,,DWIE WIEŻE PREZESA to też maiła być inwestycja, ale służąca nie wszystkim Polakom. Zapomniałeś tylko dodać że to miał być budynek budowany przez prywatną fundację. Czy jak Twoja firma w coś inwestuje to robisz to dla ogółu społeczeństw czy dla uzyskania konkretnego dochodu.”
  Wyjaśnij nam Anonim wreszcie , czy w skład tej ,,prywatnej fundacji” oprócz Prezesa Jarosława K nie wchodzą byli działacze PZPR i współpracownicy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa ?
  Wyjaśnij nam anonim, bo prezes to w pisowskiej propagandzie, taki altruista, co to nic nie posiada, a wszystko tylko bezinteresownie dla społeczeństwa polskiego poświęca. Wyjaśnij nam teraz, jak to na prawdę jest. Czy to kolejny przykład pisowskiej obłudy i hipokryzji tych farbowanych kabanów !

  • Ten brak odpowiedzi jest WYMOWNĄ ODPOWIEDZIĄ !
   Do ogłupionych, sprostytuowanych kilkoma stówami zwolenników:
   ,,Był sobie pewien doktorant, który zawyżał stawki za delegacje, rozliczenia za bilety, hotele, paliwo, przejazdy, antydatował dokumenty, Po prostu OSZUST. Pamiętamy ! A o kim mowa ? to wie ułaskawiony Zbigniew”
   Dowiedzieliście się o kogo chodzi ????? Swój, swego kryje. Złodziejska mafia !!!!

 23. Na spotkaniu z panem Prezydentem nie byłam.To nie moja bajka.Polityka sama w sobie przyprawia mnie o ból głowy a pojedynek na to, kto da więcej to zgroza. Dzisiaj wszyscy w sejmie głosowali za zwolnieniem z podatku młodych ludzi do 26 roku życia. Pytam- kto ma pracować i płacić podatki, jak nie młodzi, zdrowi ludzie? Zap….dalam, płacę podatki, pomagam dzieciom i bardzo sie boję,że jak za kilka lat pójdę na emeryturę to zabraknie dla mnie pieniędzy i będę kulą u nogi moim dzieciom. Całe życie pracuję uczciwie, jak moi rodzice i dziadkowie i całe życie uczona byłam, że należy mi się tylko to, co wypracowała własnymi rękoma i głową. To samo przekazała swoim dzieciom.I co z tego mam? Na 500 + za późno a na 13 emeryturę za wcześnie. Dalej trzeba podkasać rękawy i za…dalać. Sprawiedliwość? Prawo?

  • Smutne, że mamy bezwolnego, zakłamanego populistę i demagoga Adriana, aparatczyka, który, łamie Konstytucję RP, prezydenta ,,rzekomo wszystkich Polaków” (tak stanowi konstytucja i przysięga, którą składał) Zakłamanie !, który robi z siebie nocnik tj. podpisuje w nocy, co mu jego nadpremier, nadprezdent prezes K…Jarosław ,,nas zbaw każe”. Bo taki p….. To WSTYD!

 24. Jedenastu sędziów Trybunału Konstytucyjnego wystosowało właśnie list do Pana pełniącego obecnie obowiązki Prezydenta RP, dotyczący jego szokujących wypowiedzi, jakie wygłaszał właśnie we Lwówku Ślaskim !!!!!! Naprawdę ! Będzie wreszcie reklama dla naszego miasta i naszych reprezentantów i zwolenników PIS-u. Ale chyba nie o taką reklamę chodziło. No to Lwówek Śląski przeszedł do historii Polski ! Naszym władzom dziękujemy za ten WSTYD !!!!!!!!! I to wszystko za nasze wspólne pieniądze ! Do radnych, prosimy o informację ile nas to kosztowało ! Ale Wstyd dla Lwówka Śląskiego !!!!!!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here