Dolnośląska KAS zlikwidowała 49 automatów do gier

2
885

W październiku 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali kolejne 11 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczono 49 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 45 tys. zł. Kontrole odbywały się we współpracy z funkcjonariuszami policji.

 

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu prowadzą czynności zwalczające nielegalny hazard. W październiku 2021 roku skontrolowali lokale znajdujące się na terenie powiatu oleśnickiego, milickiego, legnickiego, lwóweckiego, świdnickiego, górowskiego, karkonoskiego oraz Świdnicy, Głogowa, Bolesławca i Zgorzelca. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS wykonywali czynności przy współudziale funkcjonariuszy policji.

W skontrolowanych punktach ujawniono 49 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 44 179 złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie

-/Dolnośląska KAS/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here