Kolejne miejsca w regionie znalazły się popularniej grze

3
882
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Jeszcze nie tak dawno temu pisaliśmy o grze Zaginięcie Ethana Cartera, w której pojawiają się obrazy z Pilchowic, Karpacza, czy Leśnej. Kilka dni temu jeden z czytelników poinformował nas, iż dostępna jest kolejna gra, w której tym razem możemy przenieść się do średniowiecznego Wlenia.

 

Oglądając trailer mrocznej gry Zaginięcie Ethana Cartera olbrzymie wrażenie robi most kolejowy nad Jeziorem Pilchowickim. W grze rozpoznać możemy także miejsca z Karpacza, czy Leśnej. Kilka dni temu do redakcji Lwówecki.info napisał Pan Patryk, który twierdzi, iż w grze Crusader Kings III możemy przenieść się do średniowiecznego Wlenia.

„Odkrywaj wielką średniowieczną mapę, która sięga od ośnieżonych krain nordyckich po Róg Afryki i od Wysp Brytyjskich na zachodzie po egzotyczne, bujne tereny Birmy na wschodzie. Zdobywaj, podbijaj oraz rządź tysiącami wyjątkowych państw, księstw, królestw i imperiów.” – tak do gry zachęcają jej twórcy.

Jednym z graczy jest Pan Patryk, który podzielił się z nami swoimi wrażeniami. „Grając ostatnio w grę Crusader Kings III (dawniej po polsku “Mroczne Wieki”) natknąłem się na przedstawienie miasta Wleń w tejże grze! Jest to gra osadzona w średniowieczu gdzie rządzimy państwem czy tam księstwem, więc całkiem zrozumiałe, że i miasto Wleń też zostało ujęte. Gdy zaczniemy rozgrywkę w 867 roku możemy zagrać, jako rodzimowierskie księstwo Dolny Śląsk, a wybierając późniejszą zakładkę już, jako królestwo Polski. Miasto Wleń znajduje się w prowincji Przemków razem z miastem Przemków i miejscowością Świny. Świny i Wleń nie istnieją na początku rozgrywki – mamy wolne pole w ich miejscach i gracz może zdecydować, co chce zbudować w danym miejscu czy to zamek czy miasto czy biskupstwo czy osadę plemienia. Potem zależnie od wyboru możemy rozwijać miejscowość i budować kolejne ulepszenia np. palisadę, mur obronny, zamek, rynek, świątynię itp. …” – pisze Pan Patryk, który nie kryje, iż dziwi go trochę, że w grze nie ma miasta Lwówka Śląskiego.

Czy faktycznie można w tej grze trafić do Wlenia? Czy znacie może inne gry, w których rozpoznać można miejsca z naszego regionu?

3 KOMENTARZE

 1. W modzie czli modyfikacji do gry
  Europa Universalis IV
  steamcommunity.com/app/236850
  jest mod o nazwie Voltaire’s New Nightmare
  steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=2415582296
  i tam mamy osobną prowincję m.in dla Lwówka (i na rok 1441 ma 4 punkty rozwoju , kulturę łużycką, katolicyzm, i produkuje piwo ta prowincja. Z tych bliższych prowincji jest też Bolesławiec, Nowogrodziec, Chojnów, Świerzawa, Chojnik, Luban i wszystkie oprócz ostatniego znajdują sie w księstwie Jaworskim, Lubań w Łużycach, Chojnów w ks. o tej samej nazwie.

 2. Wielkie mi halo napis “Wlen” przy nazwie baronowstwa które jak w tekscie wspomninano jest pusty i jest punktem na mapie podprowincii Przemków i to tyle a każdą baronię (pierwotnie osade prymitywnom) można rozwijać w sposub identycznie w miasto zamek klasztor brak jakichkoliwek obrasków informacii niczego o Wleniu wuecej tu nie ma oprucz tego napisu.

 3. W Minecrafcie są budowle z Dolnego Śląska albo samemu można zbudować lub w grze Sims też można zbudować np. swój dom . W grze ‘Microsoft Flight Simulator’ możemy przelecieć samolotem nad Lwówkiem Śląskim i nad innymi miastami powiatu Lwóweckiego, a większość budynków jest odwzorowana (automatycznie sztuczną inteligencją+mapy bing). Ja się nawet rozbiłem o ratusz we Lwówku, widać też kościół, reszta trochę średniej jakości ale też jest modele innych budynków też są, zdarzają się czasem błędy i coś się źle zrenderuje np. brzoza.
  Dla przykładu kilka miejsc z gry z naszej okolicy:

  Miasto Bolesławiec i wiadukt:
  flightsim.to/file/11663/viaduct-in-boleslawiec

  Zamek Czocha:
  flightsim.to/file/16980/poland-czocha-castle

  Aeroklub Jeleniogórski:
  flightsim.to/file/13845/epjg-aeroklub-jeleniogorski

  Załączam mapkę z pozostałymi ciekawymi obiektami w grze:
  umap.openstreetmap.de/en/map/microsoft-flight-simulator-2020-scenery-map_7486#10/51.0669/15.8272

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here