Prezes i Zarząd Gryfa Gryfów Śląski rezygnują z pełnionych funkcji

5
2881
zdjęcie poglądowe fot Lwówecki.info

Ta decyzja chyba dla większości jest sporym zaskoczeniem. Po latach działalności Prezes Gryfa Gryfów Śląski oraz zarząd gryfowskiego klubu sportowego poinformowali o złożeniu rezygnacji z pełnionych funkcji.

 

O sprawie dowiadujemy się z opublikowanych na profilu klubu oświadczeń.

REZYGNACJA ZE STANOWISKA PREZESA ZARZĄDU GKS GRYF GRYFÓW ŚLĄSKI

Oświadczam, że z dniem 31.12.2020 składam rezygnację z funkcji Prezesa klubu piłkarskiego GKS DRYF GRYFÓW ŚLĄSKI.

Przez okres ostatnich 8 lat wraz z Zarządem, działałem na rzecz klubu najlepiej jak potrafiłem. W tym czasie udało się Nam zorganizować wiele przedsięwzięć, które przyczyniły się do rozwoju klubu. Z pomocą ludzi dobrej woli, sponsorów oraz wsparcia Gminy i Miasta Gryfów Śląski, wraz z Zarządem doprowadziliśmy klub do maksimum możliwości. Drużyna seniorów, którą zastaliśmy na rozgrywkach A-klasy gra dziś w rozgrywkach IV Ligi Dolnośląskiej. Udało się nam odbudować system szkolenia, tworząc wiele grup młodzieżowych. Dodatkowo każdego roku dokonywaliśmy praz remontowych, mających na celu poprawę infrastruktury Stadionu im. Neola Wolnego.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego projektu, jakim jest odbudowanie mocnej pozycji klubu GKS Gryf Gryfów w regionie jeleniogórskim. Serdeczne podziękowania dla Zarządu klubu, sponsorów, władz Gminy i Miasta Gryfów Śl. Oraz wszystkich sympatyków ,,Gryfa”. Dziękuję za wsparcie i okazaną pomoc podczas mojej 8 letniej kadencji na stanowisku Prezesa klubu.

Czas ten kosztował mnie jednak wiele wyrzeczeń i poświęceń związanych z życiem prywatnym. Dziś, po tylu latach społecznej działalności, przyszedł czas na oddanie utraconego czasu rodzinie. Decyzja o zakończeniu pięknej przygody związanej z rodzinnym klubem, nie była łatwa, ale konieczna. Dodatkowo presja ze strony części kibiców, niezadowolonych z pracy całego Zarządu, utwierdziła mnie w przekonani, że nadszedł czas zmian. Pozostawiam Klub w dobrej kondycji finansowej oraz wysokiej pozycji sportowej. Przyszłemu Prezesowi życzę wszystkiego dobrego i owocnej pracy na rzecz kluby, zawsze służąc poradą.” – wyjaśnia Prezes GKS Gryf Gryfów Śląski Andrzej Baderman.

Wraz z prezesem z działalnością w klubie żegna się także także zarząd. W wystosowanym dziś oświadczeniu piszą:

Zarząd Klubu GKS GRYF GRYFÓW ŚL., w składnie: Łkasz Krasuski – wiceprezes ds. finansowych; Robert Opolski – wiceprezes ds. organizacyjnych; Szymon Dołasiński – sekretarz; Bartłomiej Cybulski oraz Adam Truszkowski – członkowie zarządu, z dniem 31.12.2020 składa rezygnację z pełnionych funkcji.

W ciągu 8-letniej kadencji Zarządu, na czele którego stał Prezes Andrzej Badermann wykonaliśmy ogrom pracy na rzecz klubu. W tym okresie udało się doprowadzić drużynę seniorów do poziomu rozrywek IV Ligi Dolnośląskiej, stworzyć dobrze funkcjonujący system szkolenia młodzieży oraz wykonać niezliczoną liczbę praz remontowych na rzecz stadionu im. Neola Wolnego. Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu życzliwych osób, udało się nam osiągnąć założenie na początku naszej pracy w klubie, cele.

Jako Zarząd, ale i każdy z osobna, chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przez ostatnie 8 lat wspierali nasze działania. Ogromne podziękowania dla wszystkich zawodników i trenerów, którzy w tym okresie byli członkami Gryfa, kibiców, sponsorów oraz władz miasta Gryfów Śląski. Działalność społeczna na rzecz Klubu, kosztowała nas wiele czasu, nerwów oraz poświęceń. Dziś, przyszedł czas na przekazanie obowiązków nowym osobom. Nie jest proste rozstać się z projektem, w który włożyliśmy tyle serca, jednak uważamy, że jest to odpowiedni moment na taką decyzję. Dla przyszłego Zarządy życzymy jak najlepiej, aby Nasz ukochany GKS Gryf Gryfów Śl. Stale się rozwijał i przynosił radość kibicom oraz zawodnikom.” – tłumaczą działacze Gryfa.

Czytaj także: Karygodne zachowanie piłkarza Karkonoszy Jelenia Góra

5 KOMENTARZE

  1. Śmiało możesz podpisać się z imienia i nazwiska. Dlaczego tego nie zrobisz? Mamy prawo krytykować prezesa bo mamy swoje powody do tego. Na resztę zarządu nikt nic nie mówił. Zresztą nie wierzę że decyzja jest podyktowana krytyka paru osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here