Tak bardzo chciał chronić swoje pieniądze, że stracił wszystkie

2
1362

W momencie, gdy dowiedział się, że jego pieniądze na koncie są zagrożone zaczął bezrefleksyjnie wykonywać polecenia. Efekt? Jego konto bankowe zostało wyczyszczone.

 

Kilka dni temu z pokrzywdzonym skontaktował się telefonicznie mężczyzna, który podał się za pracownika jednej z firm i poinformował go, że ktoś w jego imieniu złożył wniosek o pożyczę, aby to wyjaśnić powinien skontaktować się ze swoim bankiem.

Kolejny telefon otrzymał od mężczyzny, który podał się za pracownika banku i poinformował go, że na jego dane został wydany duplikat karty płatniczej, a to oznacza, że ktoś posługuje się jego danymi, a co za tym idzie środki zgromadzone na koncie są zagrożone i konieczne jest jego zablokowanie.

W trakcie rozmowy pokrzywdzony zgodził się wygenerować kody blik, które podał dzwoniącemu. Tym sposobem mężczyzna stracił łącznie 18 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Jeleniej Górze. Poszkodowany jak zorientował się, iż padł ofiarą oszustwa zgłosił się na policję. podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wskazuje, iż funkcjonariusze prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa.

Pamiętaj! Bank NIGDY nie wysyła maili bądź SMS-ów z prośbą o kliknięcie w podany link do bankowości internetowej czy systemu płatności. Nie prosi o podawanie kodów BLIK. Nie otwieraj przesłanego w ten sposób linka. Nie ma czegoś takiego jak aplikacja BLIK, którą można zainstalować w telefonie – kody BLIK generuje się z poziomu aplikacji swojego banku.

Przestrzegamy – jeśli otrzymaliśmy od znajomego prośbę o przelew za pomocą BLIK-a lub o przekazanie kodu BLIK – zadzwońmy do tej osoby i potwierdźmy jej prośbę. Pomoże to nam uniknąć nieprzyjemności. Pamiętajmy o tym, aby NIGDY nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, nie przesyłać ich na podane przez obce osoby numery kont, nie podawać nikomu danych do logowania na nasze konta bankowe, nie przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Zadbajmy o prawidłowe zabezpieczanie swoich danych osobowych, haseł i numerów dostępowych do portali i komunikatorów.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here