Karygodne zachowanie piłkarza Karkonoszy Jelenia Góra

1
1523

Zawodnik jeleniogórskiego klubu chwali się w sieci zdjęciem sponiewieranego proporca Gryfa Gryfów Śląski i pisze: „***** gryfów”.

 

Zdjęcie w znacznej części spalonego proporca klubu Gryf Gryfów Śląski leżącego na ulicy wrzucił do sieci jeden z zawodników klubu Karkonoszy Jelenia Góra. W poście pojawił się także wymowny wpis: „***** gryfów”.

W posiadania proporca Gryfa jeleniogórski klub wszedł podczas niedawnego spotkaniach w ramach rozgrywek 4 Ligi Dolnośląskiej. Kto dokonał jego spalenia, tego nie wiadomo, zawodnik ponoć się do tego nie przyznaje.

Do sprawy jednoznacznie odnieśli się działacze Gryfa:

„Zachowanie karygodne i niedopuszczalne, które nie przystoi żadnemu kibicowi, a co dopiero zawodnikowi! Jesteśmy oburzeni tym co się stało i nie wyobrażamy sobie, by zawodnik ten nie poniósł z tego tytułu żadnych konsekwencji. Zachowanie gracza „Biało-niebieskich” to ewidentny brak szacunku do rywala, klubu, ale także barw Naszego miasta” – czytamy na Facebookowym profilu Gryfa Gryfów Śląski.

Tadeusz Duda Członek Zarządu KS Karkonosze Jelenia Góra w rozmowie z nami przyznaje, iż ubolewa nad tym, co się wydarzyło. Wyjaśnia, iż sam zawodnik przyznał się do opublikowania zdjęcia, a po fali krytyki przeprosił za zaistniałą sytuację oraz wpłacił 150 na cel charytatywny tytułem zadośćuczynienia. Zawodnika nie ominie także klubowa kara.

„W związku z nagannym zachowaniem naszego zawodnika Wiktora Błaszkiewicza, Zarząd podjął decyzję o nałożeniu na zawodnika kary finansowej oraz zawieszeniu w prawie zawodnika 1. zespołu na okres 30 dni” – tłumaczy Tomasz Kowalczyk prezes zarządu jeleniogórskiego klubu.

Czy kara jest adekwatna do zaistniałej sytuacji?

Z ostatniej chwili: “Prezes i Zarząd Gryfa Gryfów Śląski rezygnują z pełnionych funkcji

1 KOMENTARZ

  1. A we Lwówku Śląskim to co jechało bydło a nie kibice i namazali na bloku nazwę zespołu, kiedyś nas robili na szaro na giełdzie ginęły kołpaki które można było kupić później a teraz pomalują…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here