Pracownia Densytometryczna w Szpitalu w Gryfowie Śląskim

2
1107

Mamy przyjemność poinformować, że już w styczniu 2023 r. w Szpitalu przy ul. Rzecznej 25 w Gryfowie Śląskim zostanie uruchomiona Pracownia Densytometryczna.

 

 

Dzięki nowoczesnemu urządzeniu będzie możliwość wykonania badania densytometrycznego kości, polegającego na ocenie gęstości mineralnej tkanki kostnej. Badanie nie jest inwazyjne, a dzięki interpretacji wyników można określić czy cierpimy na osteoporozę, czy występuje tylko nieznaczny spadek gęstości mineralnej kości. Wielofunkcyjne urządzenie pozwala także na badanie tkanki mięśniowej. Zlecenie na badania wystawia lekarz poradni specjalistycznej.

Utworzenie Pracowni jest możliwe dzięki uzyskanemu przez Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. wsparciu w kwocie 100.000,00 zł Fundacji KGHM Polska Miedź na realizację projektu pn. „Utworzenie Pracowni Densytometrycznej w Szpitalu w Gryfowie Śląskim”.

Serdecznie dziękujemy:

  • Prezes Zarządu Fundacji KGHM Polska Miedź – Pani Helenie Krupskiej,
  • Radnemu Sejmiku Dolnośląskiego – Panu Piotrowi Karwanowi,
  • Prezesowi Uzdrowiska Cieplice – Panu Romanowi Kulczyckiemu,

za pomoc w utworzeniu pracowni densytometrycznej w Gryfowie Śląskim.

ZARZĄD Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

2 KOMENTARZE

  1. Brawo KGHM ,a gdzie sprzęt jurka ,co roku zbiera na sprzęt ,ludzie chorują chodzą do lekarzy, szpitala , a tam niema żadnego sprzętu ze zbiórek Pana Jurka ,którym i jakim szpitalom są przekazywane może prywatnym,bo na fundusz nie mają sprzętu żeby leczyć, to odpowiedź lekarzy ,pytanie gdzie przez tyle lat zbiórek Pana Jurka jest ten sprzęt, skoro go niema w szpitalach.

    • Słabiutka ta prowokacja. Może zadasz sobie trochę trudu i swoje pytania skierujesz raczej do fundacji WOŚP, a nie prowincjonalnego (bez obrazy) portalu informacyjnego. I ciesz się, pacjencie, że nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu medycznego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here