Pracowali nielegalnie

9
219
fot NOSG

Siedmiu nielegalnie pracujących w Polsce cudzoziemców zatrzymali funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG. Cudzoziemcy pochodzili z Ukrainy.

 

Siedmiu obywateli Ukrainy zatrzymali wczoraj (2 grudnia) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Legnicy, w Zgorzelcu oraz we Wrocławiu-Strachowicach. 6 mężczyzn w wieku w wieku 20-29 lat pracowało na budowie w Bolesławcu oraz w Chwalimierzu natomiast 29-letni cudzoziemiec zatrzymany we Wrocławiu w firmie transportowej. Żaden z zatrzymanych obywateli Ukrainy nie posiadał dokumentów zezwalających na podjęcie pracy w Polsce.

 

Wobec zatrzymanych cudzoziemców przeprowadzono postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu. Teraz będą musieli wyjechać z Polski.

 

Funkcjonariusze prowadzą również czynności wobec pracodawców, którzy zatrudniając cudzoziemców naruszyli przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przedsiębiorcom grozi grzywna nie mniejsza niż trzy tysiące złotych.

-/ NOSG /-

9 KOMENTARZE

  1. Zapomnieliście jak w Niemczech na czarno pracowaliście i uciekaliście przed Policją w tedy to wszyscy bili ok.Spanie w samochodach na parkingach po parę miesięcy i czekanie jak ktoś zabierze do pracy wtedy też było ok.Za nim coś napiszcie negatywnego to przemyślcie bo wasi rodzice,dziatkowie lub wy sami to samo robiliście co teraz pracownicy że Wschodu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here