Dzięki czujności mieszkańców policja zatrzymała dwoje pijanych kierowców

0
125

47- letni mieszkaniec Lwówka Śląskiego i jego 47-letnia towarzyszka odpowiedzą przed sadem za jazdę pod wpływem. Policja za czujność i błyskawiczną reakcję dziękuje mieszkańcom.

Mimo tylu ostrzeżeń i komunikatów. Mimo tylu akcji prewencyjnych niektórzy nadal bezmyślnie wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu.

W dniu 29 lipca br. na działkę w Lwówku Śląskim przyjechał samochodem 47-letni mężczyzna. Wysiadającego z auta kierowcę zauważyli przebywający w pobliżu mieszkańcy. W związku z faktem, iż mężczyzna zachowywał się dziwnie, nieco zataczał, jeden z przechodzących mieszkańców zadzwonił na policję.

Dyżurny KPP w Lwówku Śląskim na miejsce natychmiast wysłał patrol policji. – wyjaśnia nam Rafał Kościelny p.o. oficera prasowego lwóweckiej policji.

Sytuacja na działkach rozwijała się bardzo dynamicznie. Do 47-latka drugim autem przyjechała towarzyszka. Tuż za nią na miejsce dotarł patrol mundurowych.

Policjanci przebadali tak mężczyznę, jak i kobietę. Mężczyzna miał 2,3 promila a kobieta 2,1 promila – wyjaśnia oficer prasowy lwóweckiej policji.

Oboje zostali zatrzymani. Teraz za swoją bezmyślność odpowiedzą przed sądem.

Lwóweccy policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i błyskawiczną reakcję, która pozwoliła wyeliminować z ruchu pijanych kierowców.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here