Pozyskali pieniądze i ogłosili już przetarg na przebudowę drogi

1
1011
zdjęcie poglądowe

Zaledwie dwa tygodnie temu usłyszeliśmy o pozyskanym dofinansowaniu a już w dniu wczorajszym na stronach urzędu pojawił się przetarg

 

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o pozyskaniu finansowania ochrony, rekultywacji i poprawy jakości gruntów rolnych, jakie otrzymały władze Gryfowa Śląskiego. To przyznane od władz województwa ma pozwolić wybudować, przebudować lub wyremontować drogi dojazdowe do gruntów rolnych i zwiększając tym samym bezpieczeństwo i komfort funkcjonowania mieszkańców.

W gminie Gryfów Śląski każdego roku przebudowywane są kolejne drogi dojazdowe do gruntów rolnych. Tym razem pieniądze mają pomóc w przebudowie drogi w Rząsinach położonej na działkach nr 682 i 726 w północno wschodniej części sołectwa. Wczoraj na stronach magistratu zawisł przetarg.

W tym czytamy, iż przedmiotem zamówienia jest przebudowa jezdni o szerokości 3,50 m, która obramowana będzie poboczem z kruszywa łamanego. Projekt przewiduje wykonanie jezdni o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej o spadku poprzecznym jednostronnym i=2% oraz spadku podłużnym zgodnym z projektowaną niweletą. Spadki poprzeczne i podłużne ukierunkowane zostały do istniejących rowów, które podlegać będą oczyszczeniu i wyprofilowaniu.

Parametry techniczne:

• Długość odcinka jezdni– 990,0 mb;
• Powierzchnia jezdni – 3464,0 m2;
• Powierzchnia pobocza – 990,0 m2;
• Powierzchnia zjazdów/skrzyżowań (mieszanka mineralno-asfaltowa) – 525,0 m2;
• Oczyszczenie i wyprofilowanie rowu – 150,0 mb

Władze Gminy na oferty czekają do 28 kwietnia. I tego dnia powinniśmy już wiedzieć, czy znajdą się zainteresowanie firmy oraz ile zaproponują za realizację zadania zgodnie ze specyfikacją.

1 KOMENTARZ

  1. Mozna zrobic tylko tszeba chciec a droga sobota pieszkow jest masakra jechac sie nieda i jezdza rolnikowi bes czelnie po zasianym polu .a gmina ma to gdzies bo tylko w miasto pchaja nasze piniadze z podatkow a na wioski czy drogi nic niema

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here