Pożary w Rząsinach i w Uboczu. Samo się nie zapaliło?

17
4228

Jeden po drugim wybuchały w dniu wczorajszym (wtorek 7 stycznia) pożary zabudowań. Na szczęście w żadnym z nich nikomu nic się nie stało.

Wpierw strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze stodoły w Rząsinach. Było to kilka minut przed godz. 19. Po dotarciu na miejsce okazało się, iż pożarem objęty jest już cała stodoła. Na miejscu pracowali strażacy JRG w Lwówku Śląskim, OSP w Gryfowie Śląskim i OSP Rząsiny.

Wstępnie straty oszacowano na 60 tysięcy złotych. Przyczyny pożaru ustalać będą biegli. Jednak wstępnie wszyscy skłaniają się do tego, iż było to podpalenie.

O godzinie 20:03 do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze w Uboczu. Tam palił się opuszczony budynek. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy straży z JRG w Lwówku Śląskim (2 zastępy), OSP KSRG Lubomierz (2 zastępy) i OSP Ubocze.

Tu wstępnie straty szacuje się na 80 tysięcy złotych. Ustaleniem przyczyny pożaru podobnie jak w Rząsinach zajmą się eksperci. I podobnie jak w Rząsinach tu również trudno zakładać, iż pożar wybuchł samoistnie.

Pożar w Uboczu. Zdjęcia OSP KSRG Lubomierz – dziękujemy
Pożar w Uboczu. Zdjęcia OSP KSRG Lubomierz – dziękujemy
Pożar w Uboczu. Zdjęcia OSP KSRG Lubomierz – dziękujemy

17 KOMENTARZE

  1. PILNIE SPRZEDAM -dzialka budowlana w centrum ubocza , powierzchnia do zmierzenia ,wspanialy widok na krowy p.W ,wytwórnia bremuchy pod ręką ,ochroniarz pożal sie Boże Waldemar na.przeciw ,radio wolna europa rychu epo pija ,spoleczniak szpak ,poduszkowiec zawodowiec pani św.jebl…. gan…. w pakiecie ,oddam tanio ,zadzwon dogadamy sie napewno ,pozdrawiam.zaznaczam że obiekt lada dzien runie jak world trade center w dniu zamachu ,także zachecam do kupna póki jeszcze stoi.

  2. Po pierwsze jestem w Straży aby pomagać po drugie ekwiwalent zostaje w Straży, aby doposażać jednostkę w sprzęt który ratuje innym życie. Coś mi się wydaje że ktoś jest zły bo ciężko będzie wyrwać szyny stalowe brawo dla złodzieja który nawet tu ma jakieś żale.

  3. Nie trzeba bylo tego palic żeby wyrwać szyny ,15minut i szyny by spadly, problem pojawia sie ….jak je można by bylo zapier…..w miare cicho i w miare niewidzialnie ,ale jak sie chce to można góry przenosic to co takie heby wywieźć…..

  4. Witam serdecznie 😀 co do Radnego bardzo miłych chłopak!!!! A Tak wgl to każdy może zapisać sie do Osp czy byc Radnym więc po co te głupie kometarze !!!

  5. Można by bylo zagospodarowac ten teren w jakis mądry sposób ,proponuję night club 24h ,ksiadz proboszcz i kółko różańcowe(mocherowe berety) zadeklarowaly pomoc finansowa na.ten cel .

  6. Panie piromanie ponioslo pana ,nabity pan żeś jest towarem jak strzelba john’a wayne’a i idziesz pan jak dzik w żołendzie po jaki h..? Rozumie pójść coś zapier…… ale palić to już jest debilizm najwyzszego stopnia ,jak ci sie nudzi to naostrz zapalke i zmarszczki na h… zacznij liczyc a nie uczciwym ludziom palisz chaty ,co ja teraz zato wezmę? Ani to dzialka ani kopalnia odkrywkowa idz pan w hu….. z takim zajeciem.

  7. Kiedys czarną wołgą sie straszylo dzieci teraz bialym busem trzeba,który kradnie co popadnie… nie o pana radnego chodzi prawda panie Pawle? A moze niech się wypowie pan N. ktory chciał się dorobić na piaskowcu??? Co do naszych strażaków z OSP to byscie sie wstydzili ich oczerniac i obys nie potrzebowal ich pomocy Rysku z golfa bo jak trwoga to do Boga

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here