Pożar w budynku jednorodzinnym

0
2235
fot.: OSP Przecznica

Trzy zastępy strażaków brały udział w akcji gaszenia pożaru, który w nocy wybuchł w budynku jednorodzinnym. Szybka reakcja właścicieli i sprawne działania strażaków pozwoliły ograniczyć szkody.

 

 

Tuż przed północą w piątek 28 października do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze w budynku jednorodzinnym w Gierczynie koło Mirska. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z OSP Przecznica, OSP KSRG Mirsk i OSP KSRG Krobica- Orłowice.

Jak wspominają druhowie z OSP Przecznica zadysponowani zostali do pożaru trzciny pod tynkiem budynku jednorodzinnego, ale po dojechaniu na miejsce zdarzenia, okazało się, że paliła się belka koło okna na pierwszym piętrze.

„Właściciele stłumili ogień przed przyjazdem pierwszego zastępu. Po przyjechaniu kolejnych zastępów druhowie z OSP Mirsk sprawdzili kamerą termowizyjną czy nie pozostały jakieś zarzewia ognia. Budynek został przewietrzony i miejsce pożaru przelane wodą. Brak osób poszkodowanych.” – wyjaśniają strażacy.

fot.: OSP Przecznica

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here