Seniorzy z Mirska już wiedzą, jak nie stać się ofiarą oszustów

1
545

Spotkanie w Miejskim Ośrodku Kultury w Mirsku, które zainicjował Burmistrz Pan Andrzej Jasiński było bardzo dobrą okazją do przekazania kilku cennych porad związanych z bezpieczeństwem osób starszych. Funkcjonariusze poruszyli ważne kwestie, między innymi przypominali o tym, jak uniknąć oszustw, czy kradzieży oraz jak ważne dla bezpieczeństwa pieszego jest noszenie elementów odblaskowych.

 

 

W środę, na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Mirsk Pana Andrzeja Jasińskiego, odbyło się spotkanie osób starszych z policjantami z powiatu lwóweckiego. W wydarzeniu udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Lwówku Śląskim insp. Jarosław Baran, Komendant Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim nadkom. Remigiusz Mirek, dzielnicowy starszy aspirant Adam Kobyłka oraz Oficer Prasowy sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz.

Policjanci rozmawiali o zagrożeniach z seniorami w Miejskim Ośrodku Kultury w Mirsku. Podczas spotkania zwrócono uwagę na oszustwa, na które narażeni są najczęściej seniorzy. Policjanci przypomnieli, że sprawcy przestępstw dokonywanych na osobach starszych działają w różnorodny sposób. Omówiono metody, które najczęściej stosują oszuści m.in. “na wnuczka”, “na policjanta”, “na pracownika socjalnego”, a także zwrócono uwagę na powszechne zjawiska oszustw internetowych. Mundurowi przestrzegali, aby być ostrożnym w kontaktach z nieznajomymi i nie przekazywać osobom obcym lub za pośrednictwem internetu żadnych pieniędzy, danych osobowych, numeru kart kredytowych itd..

Na spotkaniu nie zabrakło informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego.

Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych po drogach.

Na zakończenie każdy z seniorów otrzymał materiał informacyjny dot. poruszanej na spotkaniu problematyki, a także odblaskowe opaski.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-


1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here