Powiat Lwówecki złożył wnioski na remonty dwóch dróg

13
2670
Daniel Koko Starosta Lwówecki.

Powiat Lwówecki wysłał dwa wnioski o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach trzeciej edycji naboru do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Ta edycja to dodatkowy nabór dla gmin i powiatów, w których zlokalizowane były PGR-y.

 

Jeśli Powiat otrzyma dofinansowanie jeszcze w tym roku mogłyby rozpocząć się dwie inwestycje. Pierwsza dotyczyłaby modernizacji drogi powiatowej nr 2525D Lubomierz-Oleszna Podgórska-Ubocze o długości 5,977 km wraz z naprawą trzech mostów. Zadanie to przewiduje roboty budowlane polegające na ułożeniu nowej nawierzchni na całej długości drogi wraz z łagodzeniem łuków. W miejscach, gdzie to będzie możliwe, wykonane zostaną chodniki lub opaski bezpieczeństwa dla pieszych. Przewiduje się również gruntowne uregulowanie odwodnienia pasa drogowego. Roboty budowlane przewidują również prace naprawcze na trzech obiektach mostowych na przebiegu drogi. Przewidywana kwota inwestycji to 7.900.000 zł, z czego dofinansowanie wyniosłoby 7.505.000 zł.

Druga inwestycja dotyczyłaby modernizacji drogi powiatowej 2509D Lwówek Śląski- Sobota o długości 3,356 km. Zadanie ma polegać na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni wraz ze wzmocnieniem jej konstrukcji na odcinkach, na których utraciła równość podłużną. Planuje się ułożenie odpowiednich parametrów z siatki szklano- węglowe. Ponadto w ramach inwestycji zostałoby wykonane prawidłowe odprowadzenie wód z pasa drogowego. Na niebezpiecznych odcinkach pojawią się bariery energochłonne sprężyste. Przewidywana wartość inwestycji to 1.990.000 zł, przy czym wnioskowano o dofinansowanie z programu Polski Ład na wartość 1.890.500 zł.

W imieniu wszystkich mieszkańców powiatu lwóweckiego liczymy, że obie inwestycje dojdą do skutku dzięki tej pomocy, o ile wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone.

zobacz: Kiedy remont drogi Lubomierz – Radoniów?

-/Powiat Lwówecki/-

13 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś z czytających Lwoweki info wie jak wygląda droga Sobota-Bielanka?Tam się da tylko przejechać ciagnikiem rolniczym. To jest dopiero wykluczenie komunikacyjne,zapraszam decydentów z lwoweckiego Ratusza na przejażdżkę. Najlepiej autem 4×4 pożyczone mi od SMS,życzę masażu kregoslupow.

  2. Nie znam tamtego terenu. U nas marszałek województwa wymyślił że naklania władze powiatu do remontu drogi przebiegajacej przez naszą i sąsiednia wieś bo chce zrobić z tej drogi obwodnice miasta powiatowego. Jak powiedział taki bajpas komunikacyjny. Rozumiecie chce zrobić obwodnicę przez środek dwóch wiosek. Czy taki remont jest potrzebny mieszkańcom.

  3. Kiedy Wreszcie Doczekamy Się Naprawy Drogi z Lubomierza do Radoniowa… Stan Drogi jest w Tragicznym Stanie… Ile to Jeszcze Wytrzymamy… Mówię o Kierowcach Samochodów Którzy Codziennie Dojeżdżają Do Pracy… Liczymy Na Gminę Lubomierz Że Cos w Tej Kwestii Zrobi… Wstyd dla Samych Swoich….

  4. Wystarczy pojechać do gminy Warta Bolesławiecka i zapytać Janiszewskiego jak się remontuje drogi i buduje ścieżki pieszo-rowerowe a zobaczycie że to nic trudnego, wystarczy tylko chcieć.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here