Pożar magazynu w Gryfowie Śląskim. Paliły się plastiki

1
1938
fot. OSP Ubocze

Kilka minut przed godziną szóstą rano do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania wpłynęła informacja o pożarze budynku magazynowego przy dworcu PKP w Gryfowie Śląskim.

 

Na miejsce natychmiast zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, w tym trzy zastępy z JRG w Lwówku Śląskim, dwa zastępy z OSP Gryfów Śląski i zastęp OSP Ubocze. Do Gryfowa Śl. udał się także oficer operacyjny.

Na miejscu okazało się, iż pala się złożone przed budynkiem materiały z tworzyw sztucznych. Od nich ogniem zajął się kryty papą dach. – Palące się plastiki i bardzo duże zadymienie wymagało od ratowników pracy w aparatach ODO. – tłumaczą druhowie z OSP w Uboczu.

Strażacy podali dwa prądy wody, jeden z podnośnika na dach budynku i drugi na zewnątrz obiektu na palące się tworzywa. Pożar udało się szybko opanować, ale spaleniu uległa część dachu magazynu, w którym prowadzona była produkcja, zalana została także jedna z maszyn używanych do produkcji.

Wstępnie straty szacowane są na grubo powyżej stu tysięcy złotych. Przyczyny pożaru nie są na chwilę obecną znane. Ich ustaleniem zajmą się biegli.

1 KOMENTARZ

  1. Super za dużo się nazbierało badziewia to Woreczek podpalił. Jeżeli miał tą norę ubezpieczoną to podpalenie dla odszkodowania na bank jest przyczyną pożaru. Oklaski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here