Koniec siedzenia w domu

0
800

Od dziś (5 stycznia) dzieci i młodzież mogą przed godziną 16 wychodzić z domu bez opieki dorosłych. Wczoraj rząd złagodził obostrzenia.

 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef resortu zdrowia przyznał, że wpływały do niego i do szefa KPRM liczne wnioski ws. zmiany obostrzeń dotyczących poruszania się dzieci z uwagi na nadchodzące ferie zimowe. Apele w tej sprawie kierowali rodzice, kierowały także stowarzyszenia. Rząd uległ presji.

– Chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia. Otóż chcieliśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki osób starszych w godz. 8-16 – przekazał podczas wczorajszej konferencji prasowej Minister Zdrowia

– Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania – tłumaczył Niedzielski.

W poniedziałkowym rozporządzeniu Rada Ministrów zniosła obostrzenia dotyczące zakazu przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Ferie 2021 będą one mogły spędzać na świeżym powietrzu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here