Powstaje nowa wieża widokowa

10
14698
zdjęcie: Pan Sławomir - Grupa Czerniawa- Zdrój

Rośnie kolejna wieża widokowa w okolicy. Konstrukcja sięga już sporo ponad wysokość drzew. Prace wkrótce dobiegną końca i obiekt zostanie oddany do użytku.

 

Wieża widokowa o konstrukcji stalowej z dwoma podestami obserwacyjnymi powstaje w Świeradowie- Zdroju. Wyposażona będzie w panele informacyjne, lunety obserwacyjne, kamery panoramiczne oraz kamerę do obserwacji widnokręgu. Wieża będzie miała wysokość 24,95 metrów a wraz z odgromem 33,80 m.

Prace projektowe rozpoczęto w 2014 roku. Jednak dopiero w maju bieżącego roku ogłoszono przetarg a w czerwcu wyłoniono wykonawcę. Ten wkrótce przystąpił do robót. Dziś, po trzech miesiącach prac wieżę widać już z daleka.

zdjęcie: Pan Sławomir – Grupa Czerniawa- Zdrój

Wieża widokowa zlokalizowana jest na górze Młynica w Świeradowie- Zdroju, w pobliżu gondoli. Warto dodać, iż to kolejna po taka wieża w mieście. Kilak lat temu oddano wieżę na Czerniawskiej Kopie, a w bieżącym roku wieżę Sky Walk.

W ramach inwestycji na górze Młynica zostanie również wykonana w technologii tłuczniowej ścieżka prowadząca do wieży wraz z placem wokół niej, na którym to zainstalowane zostaną ławki, stoły, kosze na śmieci oraz stojak na rowery.

Koszt realizowanej przez miasto inwestycji po przetargu wyniósł 1.458.288 złotych. Planowany czas zakończenia realizacji inwestycji to połowa stycznia 2022 roku.

10 KOMENTARZE

    • Adrian obok Gondoli masz ponad 100 darmowych miejsc parkingowych. Dokładnie pomiędzy Gondolą, a właśnie budowaną wieżą widokową.poprostu trzeba przejechać jakieś 40-50 metrów za parkingiem gondoli i masz miejsca parkingowe równoległe po prawej stronie ( kilka miejsc) i prostopadłe po lewej stronie (kilkadziesiąt miejsc) do tego kilka metrów za parkingiem po lewej stronie jest ogromny plac na conajmniej kilkadziesiąt samochodów.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here