Powiatowa Komunikacja Lwówecka

8
3321
fot.: PKS "Tour" Sp. z o.o. Jelenia Góra

Od dnia 1 marca 2022 r. uruchomione zostały w ramach Powiatowej Komunikacji Lwóweckiej nowe kursy autobusowe.

 

Kursy są realizowane w ramach porozumienia, jakie Powiat Lwówecki zawarł z Powiatem Karkonoskim i dofinansowane z Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. Wkład Powiatu Lwóweckiego w tym przypadku wynosić będzie połowę udziału kosztów z każdej trasy na terenie naszego powiatu. Druga połowa pokrywana będzie przez poszczególne gminy.

Jak przekazał PKS “Tour” Sp. z dniem 1 marca 2022 roku zostały uruchomione w ramach Powiatowej Komunikacji Lwóweckiej następujące kursy linii 200:

  • relacji Mirsk – Gryfów Śląski – Lwówek Śląski o godzinie 6.45, 8.35, 12.15, 14.45
  • relacji Lwówek Śląski – Gryfów Śląski – Mirsk o godzinie 7.40, 10.05, 13.45, 15.45.

Organizatorem tej linii jest Powiat Lwówecki, operatorem jest PKS Jelenia Góra. Kursy będą wykonywane od poniedziałku do piątku.

czytaj: Ruszyła Międzypowiatowa Komunikacja Autobusowa

Dzisiaj (tj. 4 marca 2022) Starosta Lwówecki podpisuje porozumienie z Powiatem Karkonoskim na realizację przewozów na linii Pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Jelenią Górą prze Wleń. Organizatorem tej linii będzie Powiat Karkonoski, a  operatorem PKS Jelenia Góra.

8 KOMENTARZE

  1. Prosimy o więcej połączeń autobusowych dla osób nie tylko podróżujących z miasta do miasta, ale w szczególności dla osób ze wsi. Jak oni maja dojechać do miasta na zakupy czy do lekarza. Nie każdy ma samochód, nie każdy ma sąsiada, który może zawieść. Kiedyś było więcej tych połączeń, bez problemu można było pojechać na zakupy lub do kina. W chwili obecnej jest tragedia w tygodniu jeszcze sie dojedzie, bo są szkolne autobusy natomiast na weekend to juz nie ma jak. Nie muszą być to autobusy mogą być busy, a napewno chętnych by nie brakowało.

  2. PKS Jelenia Góra po chamsku podstawia kursy chwilę przed bolesławieckim, np dzięki temu uległ likwidacji autobus z Bolesławca do Jeleniej z 5.55, odjazd z Lwówka 6.26 – Jelenia odjeżdżała 6.20. teraz chcą podłożyć się pod kurs 7.50.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here