Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

2
1426

Policjanci Wydziału Kryminalnego komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło 8 czerwca br. na ulicy. Mężczyzna zaatakował nożem przypadkowego przechodnia, zadając mu kilka ran. Szybka interwencja policji oraz działania dochodzeniowo- śledcze doprowadziły do zatrzymania napastnika i przedstawienia mu zarzutów. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet dożywocie. Jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali, 29-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 8 czerwca br. w Jeleniej Górze. 29-letni mężczyzna, zaatakował nożem przypadkowego przechodnia. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem, powodując poważne obrażenia.

Zdarzenie przerwał przypadkowy kierowca, który zatrzymał się w pobliżu, widząc całą sytuację. Na jego widok napastnik uciekł. Ranny mężczyzna zgłosił się do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy medycznej.

Zebrane w tej sprawie informacje oraz nagrania z kamer monitoringu pozwoliły funkcjonariuszom na szybkie ustalenie tożsamości napastnika. Mundurowi o popełnienie tego czynu podejrzewali 29-letniego jeleniogórzanina. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Mężczyźnie grozić może nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

-/asp. szt. Monika Kaleta, KMP Jel. Góra/-

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here