Kiedy remont drogi Lubomierz – Radoniów?

9
1330

To pytanie nurtuje nie tylko mieszkańców oby tych miejscowości, ale także kierowców, którzy są zmuszeni nią przejechać. My dziś znamy odpowiedź.

 

Władze Powiatu Lwóweckiego zrealizowały już w trzech etapach remont drogi powiatowej nr 2511D na odcinku od Pławnej do Lubomierza. Do zmodernizowania pozostał ostatni odcinek łączący Lubomierz z Radoniowem. Dziś jest on w bardzo złym stanie. Brak odwodnienia, koleiny i dziury dają się kierowcom mocno we znaki. To jednak wkrótce się zmieni.

Pan Starosta Daniel Koko poinformował nas, iż Zarząd Powiatu Lwóweckiego złożył wniosek o środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2022 roku. W tym ubiegał się o dofinansowanie remontu drogi powiatowej nr 2511D na odcinku z Lubomierza do Radoniowa o długości 4,088 km. Inwestycję wstępnie oszacowano na 4.380.692 złotych. Władze Powiatu chciały pozyskać jak największą kwotę dofinansowania.

Wczoraj przyszła dobra wiadomość. Powiat Lwówecki znalazł się na liście z dofinansowaniem 50 procent, czyli w kwocie: 2.190.346 złotych.

Pan Starosta w rozmowie z redakcja Lwówecki.info nie kryje radości i mówi, iż nie wyobraża sobie, żeby tego zadania nie udźwignąć finansowo, aczkolwiek przyznaje, iż to nie będzie małym obciążeniem. – Dzięki dobrej współpracy z burmistrzami gmin i ich deklaracji o współfinansowaniu udziału własnego to jestem pewien, że podołamy temu zadaniu. – zapewnia Pan Daniel Koko, który nie kryje, że rozmawiał już wcześniej z Burmistrzem Lubomierza w tej sprawie i ten potwierdził gotowość dołożenia do remontu tej drogi.

Wkrótce Powiat ogłosi przetarg. Wstępne założenie mówi, iż prace powinny się zakończyć do października 2022 roku. Jednak przy sprzyjającym układzie można liczyć, że te uda się zrealizować znacznie wcześniej.

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Pan Starosta nie kryje, iż liczy, że na przetargach uda się poczynić pewne oszczędności. Wówczas jest bardzo duża szansa, iż z listy rezerwowej wejdzie dofinansowanie do remontu drogi powiatowej Pilchowice – Radomice. Wówczas jej remont ruszyłby zapewne w drugiej połowie tego roku.

czytaj także: Powiat Lwówecki złożył wnioski na remont drogi Lwówek Śląski – Sobota oraz drogi Lubomierz – Oleszna Podgórska – Ubocze

9 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję , że nie zawężą tej drogi tak jak to dzieje się wszędzie tam gdzie wylewają nową nawierzchnię.Jak już przed remontem w planie są oszczędności to proponuję wysypać tę drogę tłuczniem… Kosz remontu będzie wtedy zdecydowanie niski.

  2. Na tej drodze oprócz remontu podstawą jest jej utrzymanie… Pada śnieg a tam nieodsnieżone, ślisko a tam nie posypne. Codziennie jeżdżę i to jest najgorszy odcinek

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here