Powiat Lwówecki wyremontuje kolejną drogę w gminie Lwówek Śląski

4
1077
zdjęcie poglądowe

Dobiega końca modernizacja drogi powiatowej Lwówek Śląski – Sobota, a władze Powiatu dzięki pozyskanym środkom już pracują nad kolejną inwestycją drogową.

 

 

Władze Powiatu Lwóweckiego przystępują do prac nad kolejną inwestycją drogową w gminie Lwówek Śląski. Będzie to modernizacja drogi powiatowej Włodzice Małe – Włodzice Wielkie, do drogi wojewódzkiej nr 297.

– Nasza inwestycja w modernizację drogi powiatowej nr 2295D to kolejny krok w kierunku poprawy jakości infrastruktury drogowej w regionie. – wspomina Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który nie kryje, iż spora w tym zasługa pozyskanych środków z Programu Inwestycji Strategicznych.

Modernizacja drogi powiatowej 2295D przewiduje wykonanie na całej długości nowej nawierzchni bitumicznej, po uprzedniej ścince oraz uzupełnieniu poboczy łamanym kruszywem kamiennym, skropieniu i zamiałowaniu. Oczyszczenie i odmulenie istniejących rowów, wymianę przepustów z rur betonowych na PHED oraz prace konserwacyjno- naprawcze na czterech obiektach mostowych. W ramach robót planuje się także przebudowę zjazdów w obrębie granicy pasa drogowego.


4 KOMENTARZE

  1. A droga powiatowa we Włodzicach Wilkich od mostów do krzyżówki koło tartaku to według władz powiatu jest okej. Jeżdżę codziennie do pracy do Rakowic z Bolesławca to masakra

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here