Powiat lwówecki: przybywa bezrobotnych

11
3092
zdjęcie poglądowe

Na razie nieznacznie, ale na terenie powiatu lwóweckiego widać wzrost liczby osób pozostających bez pracy. Bezrobocie nadal na wysokim poziomie.

 

 

Bezrobocie według Eurostatu

Polska pozostaje krajem o jednym z najniższych wskaźników bezrobocia w UE. Według danych opublikowanych 3 kwietnia 2024 r. stopa bezrobocia, liczona zgodnie z definicją przyjętą przez Eurostat, wyniosła w lutym 2024 r. 2,9% w Polsce wobec 6,0% w Unii Europejskiej i 6,5% w strefie EURO. Polska zajęła drugie miejsce pod względem najniższej stopy bezrobocia w UE (po Czechach – 2,6%).

Bezrobocie w Polsce

Jak podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, według wstępnych danych w końcu marca 2024 roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 824,1 tys. bezrobotnych. W porównaniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych spadła o 21,2 tys. osób, czyli o 2,5% (wobec spadku o 2,1% w marcu 2023 r.), natomiast w odniesieniu do marca ubiegłego roku liczba bezrobotnych spadła o 22,8 tys. (tj. 2,7%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu marca 2024 r. kształtowała się w przedziale od 3,2% w województwie wielkopolskim do 8,7% w podkarpackim.

Praca w powiecie lwóweckim

W naszym powiecie nadal całkiem sporo osób pozostaje bez pracy. Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy w Lwówku Śląskim dopiero w lipcu 2021 roku stopa bezrobocia spadła poniżej 10 procent. Tendencja spadkowa nadal się utrzymuje, aczkolwiek liczba osób bezrobotnych wcale nie maleje tak, jakbyśmy tego oczekiwali.

Według stanu na dzień 31.03.2021 r. w PUP w Lwówku Śląskim zarejestrowanych było 1498 bezrobotnych. Rok później ilość osób pozostających bez pracy spadła do 1168. Natomiast na koniec marca 2023 roku było to 1093 osób.

Bezrobotni w powiecie lwóweckim

W 2024 roku spadek bezrobocia wyhamował. Na koniec stycznia bez pracy pozostawało 1038 mieszkańców powiatu lwóweckiego. Na koniec lutego w PUP w Lwówku Śląskim zarejestrowanych było już 1076 osób. A na koniec marca liczba bezrobotnych wzrosła do 1079 osób.

Stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim w 2024 r.

Jak podaje Powiatowy Urząd Pracy na koniec stycznia br. Stopa bezrobocia w powiecie lwóweckim wynosiła aż 8,7 proc.

Oferty pracy w powiecie

Na stronach lwóweckiego urzędu pracy znaleźć można 88 wolnych miejsc pracy. Oferty z terenu gminy Lwówek Śląski, Gryfów Śląski, Mirsk, Wleń czy Lubomierz, ale także oferty z pracą w Świeradowie- Zdroju i pracą w Olszynie.

Praca w powiecie lwóweckim

Wśród ofert pracy są te w handlu, transporcie, budowlance, finansach, oświacie, urzędach, restauracjach i hotelach oraz na produkcji.

11 KOMENTARZE

  1. Im się nie chce pracować z wyboru, a nie z braku pracy. Zawsze mają na ten stan rzeczy swoje wytłumaczenie. Tylko niewielki odsetek jest tak naprawdę niezdolnych do podjęcia żadnej pracy.

  2. Proponuję żeby w powiecie lwowecki.bylo z prawdziwego zdarzenia strefa ekonomiczna. Anie strefa turystyczna gdzie turystów nie widać. Niedługo Lwówek to miasto będzie samych emerytów. A młodzi uciekną

  3. Ale Wymyślił,to trzeba parę kilometrów od Lwówka pociągnąć nitkę autostrady,proponuję A5 i znależć grunt na tą inwestycję a wszystkie działki inwestycyjne zbyła już dawno Gmina i Starostwo.Lepiej wybudować małe lotniska,w Bautzen jest!

  4. Mojesz odrolnić od drogi w kierunku Dębowego Gaju aż po nawozy i tak samo 400m w kierunku wioski od trasy rowerowej i tam stworzyć strefę jedyne miejsce z dojazdem jako takim, które się do tego nadaje.

  5. Genialny pomysł.Zbudować fabryki- wiatraków, pomp ciepła oraz styropianiu,sukces gwarantowany w 100%,Gmina i Starostwo do roboty,przygotować inwestorom korzystne warunki.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here