Mają nowy wóz strażacki

4
2138
fot.: OSP Proszowa

Starego „Żuczka” zastąpił teraz średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Renault S 180 w zabudowie CAMIVA. Sami strażacy przyznają, iż dla nich to znacząca zmiana, która z pewnością zwiększy możliwości, a także poprawi komfort działań strażaków a tym samym podniesie bezpieczeństwo nie tylko w ich sołectwie.

 

W sobotę, 21 listopada do Proszowej przyjechał średni wóz ratowniczo-gaśniczy marki Renault S 180 w zabudowie CAMIVA. Zastąpi on poczciwego, 38- letniego „Żuczka”, który do tej pory służył strażakom z OSP Proszowa. Renault ma zbiornik mieszczący 2 tysiące litrów wody, szybkie natarcie, miejsce na sprzęt oraz przestronną kabinę dla załogi.

Druh Łukasz Jacewicz z OSP Proszowa przyznaje, iż sporą część pieniędzy na zakup samochodu druhowie uzbierali sami, m.in. z akcji zbiórki złomu. Pozyskali także sponsorów. Teraz będą się starali doposażyć samochód w niezbędny do działań sprzęt.

Nowy wóz wkrótce zostanie włączony do działań, a stary „Żuczek” przejdzie na zasłużoną emeryturę.

Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Proszowie gratulujemy zaangażowania i życzymy tyle samo powrotów, co wyjazdów.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here