Powiat Lwówecki na Międzynarodowych Targach Turystyki i czasu wolnego

0
348

Będziemy promować nasz piękny Powiat na międzynarodowych targach turystycznych we Wrocławiu! – informują władze Powiatu Lwóweckiego, które zapraszają do odwiedzenia stoiska.

 

Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego powracają. Już w najbliższy weekend na Stadionie Wrocław będzie okazja do poznania najdalszych zakątków świata jak i lokalnych atrakcji. Program imprezy obejmuje wiele prelekcji, wykładów, szkoleń i warsztatów na które warto zwrócić uwagę. O szczegółach opowiedzieli dziś podczas konferencji prasowej Michał Bobowiec – członek zarządu województwa, dyrektor wydziału turystyki UMWD Piotr Wnukowicz oraz Piotr Olczak – dyrektor Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pasjonaci podróży przyjeżdżają nie tylko z Wrocławia i Dolnego Śląska, ale też z najdalszych zakątków Polski, a nawet zza granicy. Wydarzenie zgromadzi ponad 200 stoisk wystawców. Wśród nich lokalne atrakcje turystyczne, reprezentanci gmin i miast, liczne organizacje turystyczne oraz przedstawiciele zagranicznych miejsc na mapie świata. Każde stoisko to pełne wiedzy i ciekawostek miejsce przy którym warto zatrzymać się chociaż na chwilę i porozmawiać z wystawcami.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego już po raz kolejny występuje w roli współorganizatora MTT Wrocław. Samo stoisko Dolnego Śląska zgromadzi najciekawsze atrakcje i zachęcać będzie do bliższego poznawania naszego regionu. W tym roku będzie ono wyjątkowo imponujące. Bliżej poznamy między innymi: Twierdzę Srebrna Góra, Zamek Czocha, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju i Zamek Książ. spotkamy również przedstawicieli zagranicznych regionów partnerskich Dolnego Śląska oraz podmioty, które niedawno otrzymały Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wśród gości specjalnych zawitają do nas między innymi Jakub Porada, który opowie o swoich przygodach na egzotycznym Zanzibarze oraz załoga Busem Przez Świat, która zabierze nas do USA, na słynną drogę „Route 66”.
Na FESTIWAL PODRÓŻNIKÓW zaproszonych zostało wielu globtroterów. Niektórzy z podróżowania uczynili swoją pracę, dla innych poznawanie świata pozostaje pasją. Tegoroczni prelegenci przeniosą nas w najdalsze zakątki świata takie jak Himalaje, Kolumbia, Papua Nowa Gwinea, a także pokażą najciekawsze, a wcale nie tak znane, miejsca w Europie. Dodatkowo opowiedzą o podróżach rowerem oraz współczesnej turystyce.

Przez trzy dni trwania targów odbywać się będą WARSZTATY I SZKOLENIA dla odwiedzających. Szkoleniowcy i profesjonaliści wybrali dla odwiedzających wiele ciekawych tematów. Od pracy cabin crew, przez bushcraft i etyczne podróżowanie, aż po możliwości ekologicznego prowadzenia hotelu, jego promocji oraz najnowsze ustawy dotyczące turystyki.

Organizator Targów zaplanował także rozległą STREFĘ ATRAKCJI dla dzieci i dorosłych. W tym roku będzie można wziąć udział w ekologicznych warsztatach z rękodzieła, zobaczyć szalone naukowe eksperymenty i pokazy tańca. Znajdzie się coś dla fanów filmów i animacji, a także dla tych, których interesuje historia.
Wystawcy jak i sami organizatorzy podczas całego trwania wydarzenia będą zachęcać odwiedzających do wzięcia udziału w wielu konkursach. Warto się nimi zainteresować, chociażby z tego względu, że w jednym z nich do wygrania będzie pobyt na Zanzibarze!

Każdy odwiedzający może wziąć udział w grze targowej – poprzez zabawę będzie można lepiej poznać wystawców, a na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, w tym główna – vouchery na weekendowe wyjazdy. Podczas Targów odbędzie się także FESTIWAL KULINARNY. W ciągu trzech dni na kulinarnej scenie można będzie podziwiać szefów kuchni z różnych zakątków świata. Poznamy między innymi kuchnię grecką i armeńską. Wykwintne dania ugotują też dla publiczności uczestnicy programu MasterChef oraz MasterChef Junior.

Nie zabraknie również lokalnych specjałów! Podczas trwania Festiwalu będzie można poznać, spróbować i nabyć regionalne produkty z Dolnego Śląska i nie tylko. Wystawcy przygotowali między innymi przyprawy i przetwory bułgarskie, potrawy kuchni ukraińskiej, czy naturalne pieczywo.

 

-/ UMWD / red. /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here