Powiat chce pozyskać środki na 5 dużych inwestycji

3
1495

Pod koniec listopada ubiegłego roku ogłoszony został nabór wniosków o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Zarząd Powiatu Lwóweckiego po szczegółowej analizie zdecydował zawnioskować o środki na pięć ważnych dla mieszkańców zadań.

 

 

Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków przeznaczone jest na pokrycie wydatków związanych z realizacją zadań inwestycyjnych w ramach następujących obszarów inwestycyjnych finansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków, do którego tytuł prawny posiada wnioskodawca lub podlegająca wnioskodawcy jednostka organizacyjna

Jak podaje Bank Gospodarstwa Krajowego podmiot uprawniony (wnioskodawca) może złożyć maksymalnie 10 wniosków o dofinansowanie w trzech kategoriach:

 1. do 150 000 złotych,
 2. do 500 000 złotych,
 3. do 3 500 000 złotych

 

 

W listopadzie podczas posiedzenia Zarząd Powiatu Lwóweckiego zapoznał się z przedstawionymi przez Wydział Rozwoju, Integracji Europejskiej i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim propozycjami powiatowych zadań inwestycyjnych do zgłoszenia w ramach tego naboru. Wytypowano wówczas pięć zadań, które decyzją Zarządu zostaną zgłoszone do dofinansowania a są to:

 1. Rewaloryzacja i modernizacja pałacu będącego siedzibą DPS w Nielestnie,
 2. Rewaloryzacja muru obronnego położonego na działkach stanowiących własność Powiatu Lwóweckiego,
 3. Renowacja elewacji budynku szkoły ZSOiZ w Lwówku Śląskim wraz z wymianą pokrycia dachowego sali gimnastycznej.
 4. Rewitalizacja parku wokół szpitala w Gryfowie Śląskim,
 5. Rewitalizacja budynku DPS w Mirsku.

3 KOMENTARZE

 1. Proponuje tereny pod parking między Skłodowskiej Curie a Malinowskiego i Morcinka a Mickiewicza bo tylko to już zostało Kościelna juz parking ma teraz czas na inne ulice

  • Odwal się, to teren mieszkańców bloku. Nie będzie pod blokiem parking dla wszystkich. Przez wiele lat podatki za ten teren płacili mieszkańcy, żeby teraz za frajer oddać plac i miejsca parkingowe obcym?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here