Potrzeba pomoc dla uchodźców. To matki z małymi dziećmi

0
2420

Do wczoraj schronienie znalazło tu już siedem rodzin z małymi dziećmi. A kolejne rodziny są w drodze i będą lada chwila.

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Fundacja im. Świętego Krzysztofa prowadzi w dwóch miejscach w Lwówku Śląskim ośrodek dla uchodźców z Ukrainy. W jednym budynku przygotowane są miejsca dla stu osób, a w drugim, takich miejsc jest już dla kilkudziesięciu osób.

Do wczoraj schronienie znalazło tu już siedem rodzin z małymi dziećmi. A kolejne rodziny są w drodze i będą lada chwila. Przyjeżdżają tu niemal z niczym, niektórzy z jedną walizką. To dla nich Parafia i Fundacja organizują pomoc. Ksiądz dziekan Krzysztof Kiełbowicz przyznaje nam, iż mieszkańcy Lwówka Śląskiego i okolic od początku bardzo pomogli i nadal pomagają.

Ale pomoc dociera także z odleglejszych miejscowości. Wczoraj byliśmy świadkami, jak do Lwówka Śląskiego przyjechał wypełniony po brzegi bus ze Świeradowa- Zdroju. To pomoc zorganizowana przez księdza Mariusza z Parafii Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Wsparcie jest jednak cały czas potrzebne. Po pierwsze potrzebni są wolontariusze, osoby, które będą pomagały w logistyce, w sortowaniu rzeczy, w prostych, aczkolwiek czasochłonnych czynnościach, czy osoby, które pomogą uchodźcom załatwić niezbędne formalności, czy które pokażą miasto. Nadal potrzebne są rzeczy takie jak zabawki, wózki dziecięce, butelki, pampersy, artykułu higieniczne, rzeczy codziennego użytku,… Ksiądz dziekan wspomina, iż to zapotrzebowanie na rzeczy zmienia się z każdą chwilą, warto więc wcześniej skontaktować się z Parafią i zapytać, co akurat jest najbardziej potrzebne.

Koordynatorzy zbiórki: Lwówek Śląski Kościelna 27 tel. 697 482 288

Zachęcamy także do korzystania z prowadzonego przez Fundację punktu gastronomicznego „Komandoria” w Lwówku Śląskim przy ulicy Kościelnej 27. Cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Parafia rzymsko- katolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim chcąc zebrać środki na zakup żywności oraz artykułów chemicznych i higienicznych dla przebywających ośrodku uchodźców z Ukrainy, a dokładnie matek z dziećmi założyła zrzutkę. Wystarczy kliknąć w link i wpłacić dowolną kwotę. https://zrzutka.pl/ja6r9p/wplac