Potrącenie nastolatki na pasach

6
3424

Dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy, w momencie kiedy przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

 

Przypominamy o zachowaniu szczególnych środków ostrożności w rejonie przejść dla pieszych.

W okresie jesienno- zimowym, kiedy szybko zapada zmrok, kiedy centra miast spowite są dymem a warunki atmosferyczne na drogach są niesprzyjające, jest mokro, ślisko o tragedię nie trudno. Stąd apel do pieszych o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

„Pamiętajmy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na pasach.” – przypomina policjantka.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy poranek w Świerzawie. „Dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy, w momencie kiedy przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Z ogólnymi potłuczeniami ciała została przewieziona karetką do szpitala, celem wykonania dalszych badań. Kierowca samochodu osobowego był trzeźwy”. – relacjonuje sierż. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji dodając, iż policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

6 KOMENTARZE

    • odezwała się!
      dziecko kontra kilkuset kilogramowa maszyna – jak ktos jezdzic nie potrafi to niech na rower przejdzie! dobrze ze kary sa wyzsze dla kierowcow powinny byc jeszcze wyzsze to by sie gowniarze nauczyli!

  1. Szczególnie przepis działa dla idiotów którzy idąc chodnikiem nagle skręcają i wchodzą na pasy idąc w stronę kierunku jazdy auta nawet nie patrząc czy kierowca się zatrzyma czy może nie jprdl Przepis powinien być taki ze masz Nakaz zatrzymania się na pasach i po upewnieniu się czy nie jedzie przechodź !

    • Ale taki przepis jest. Pieszy ma OBOWIĄZEK upewnic się ze moze bezpiecznie przejsc przez jezdnie. Takie cos jak zerknąc w lewo, w prawo i znowu w lewo uczą już w przedszkolu dzieci.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here