Posypały się mandaty za brak maseczek

29
3170
zdjęcie poglądowe. /fot. Policja Podkarpacka/

Kilkanaście mandatów za niezasłanianie ust i nosa wystawili w miniony weekend lwóweccy policjanci, którzy podobnie jak ich koledzy w całym kraju sprawdzają jak przestrzegane są nakazy i obostrzenia.

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju „żółtej strefy” w celu zwalczania pandemii koronawirusa, policjanci sprawdzają jak nakazy i obostrzenia są respektowane przez mieszkańców. Najważniejszy jest wspólny cel: ochrona zdrowia ludzkiego. Dlatego wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Od soboty na terenie całego kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Policjanci sprawdzają czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń. Jednym z wspólnych zadań wszystkich patrolujących policjantów jest sprawdzania jak mieszkańcy respektują obowiązujące nakazy.

Policjantów można spotkać na ulicach, targowiskach, i wielu innych publicznych miejscach. Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. Takie działania prowadzone są nie tylko w wielkich miastach, ale także w miasteczkach i na wsiach. Tylko podczas ostatniego weekendu lwóweccy policjanci wystawili kilkanaście mandatów.

– Przez weekend policjanci ujawnili 34 wykroczenia dotyczące obostrzeń sanitarnych. 16 z nich zakończyło się wystawieniem mandatu. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z KPP w Lwówku Śląskim.

Jak na razie najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny i częsta dezynfekcja rąk. Ponadto przed zakażeniem mają nas uchronić maseczki lub przyłbice, czyli zakryty nos i usta. Zdaniem rządzących i wielu ekspertów zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych.

 

-/ KWP we Wrocławiu / red / –

29 KOMENTARZE

  1. Mój syn dostał mandat bo jechał autem ze znajomym i nie mieli maseczek na twarzy. A więc dlaczego policjanci na służbie jeżdżąc autem służbowym nie mają maseczek na twarzy? Wczoraj sama widziałam jak jeździli po mieście i żaden nie miał zakrytej twarzy.

  2. Lwówczanin – I bardzo dobrze że w końcu policja ruszyła na miasto, częściej zaglądajcie do sklepów , bo tam dalej można spotkać ludzi bez maseczek i nikt na to nie reaguje. Kiedy zwracam uwagę to jeszcze wysłuchuję pod swoim adresem obraźliwe słowa a obsługa sklepu nie reaguje im też należą się mandaty . Egoistów w Lwówku i okolicy jest sporo … Pozdrawiam Policjantów.

  3. Paranoja, godzina 23, nikogo dookoła w promieniu 500m i co? Mam mieć założoną maseczkę? W skupiskach ludzi jeszcze zrozumiem, ale w przestrzeni publicznej która jest wszędzie przez całą dobę, totalny bezsens.

    Do emeryt: dzięki takim jak Ty mamy to co mamy, każą zakładać to bezmyślnie zakładam, jak każą zakładać Ci spodnie tyłem na przód też będziesz zakładał? a jak nie to karać i karać, chyba tęsknicie za komuną

  4. Korona z głowy nikomu nie spadnie jak mijając drugiego człowieka zasłoni swoją wątpliwej urody facjatę…nie bądźmy takimi egoistami, jakbyśmy pozjadali wszystkie rozumy…dziś każdy udaje lekarza, nauczyciela, mechanika, trenera itp…Naród samych mądrali… Tylko życzyłbym wszystkim rozumu…także tych którzy mają prawa do karania…Karać tych którzy rzeczywiście mogą być zagrożeniem a nie idącego samotnie po chodniku czy ulicy tylko w imię zasady że zrobiło się żółto…sklepy, spotkania, urzędy,autobusy itp. tam jest co robić…tam ignorantów nie brakuje…

  5. wyborcom pis już dziekujemy. A za te bezprawne mandaty za maseczki – sprawy trafią do sądów (jeszcze nie pisowskich) i mandaty będą umorzone – nawet te już przyjęte. Nie bać się odwoływać się! Lwówek to nie metropolia i te przepisy są debilne i bezprawne,. al e co tam konstytucją sobie pisiory d…e podcierają a kaczor noszenie maseczki ma w d … bo to dla frajerów i nic nie ochroni…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here