Policjanci i sanepid kontrolują przestrzeganie obostrzeń

29
2298
fot. archiwum

Z uwagi na wciąż trwającą pandemię koronawirusa oraz dużą liczbę zachorowań, również w powiecie lwóweckim musimy cały czas szczególnie uważać, być ostrożni i odpowiedzialni. W myśl obowiązujących przepisów należy korzystać z maseczek ochronnych, dlatego lwóweccy policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim prowadzą wzmożone kontrole obiektów handlowych.

 

 

Wczoraj 24 sierpnia mundurowi z Komendy Powiatowej Policji wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim sprawdzali, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają wytycznych Ministerstwa Zdrowia związanych z trwającą epidemią koronawirusa. Chodzi przede wszystkim o zasłanianie nosa i ust w przestrzeniach zamkniętych. W dniu wczorajszym skontrolowane zostały markety na terenie Lwówka Śląskiego.

W dniu wczorajszym tj. 24 sierpnia 2020 roku na terenie powiatu lwóweckiego ujawniono 7 wykroczeń dotyczących nieprzestrzegania obostrzeń sanitarno- epidemiologicznych, za które zastosowano karę w postaci pouczeń. Ponadto kontrole obiektów handlowych dokonanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lwówku Śląskim odbyły się bez uwag, nie ujawniono nieprawidłowości. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas pandemii koronawirusa prowadzone były rozmowy informacyjne o stosowaniu maseczek ochronnych

PAMIĘTAJMY!

Maseczkę trzeba wciąż obowiązkowo nosić m. in.:

 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w samochodzie osobowym, jeśli jedziesz z kimś, z kim nie mieszkasz na co dzień,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w: szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie (jeśli idziesz załatwić tam jakąś sprawę) i innych budynkach użyteczności publicznej

Przypominamy, że obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych obowiązuje, gdy nie można zachować 1.5 – metrowej odległości od innych. Za nieposiadanie wskazanych maseczek, przyłbic lub elementów garderoby, Policja może ukarać mandatem karnym do 500 zł, a Państwowy Inspektorat Sanitarny nałożyć grzywnę w drodze decyzji do 30 000 zł.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie. Pamiętajmy, że troska o życie i zdrowie jest naszą wspólną sprawą!

W najbliższym czasie należy się spodziewać więcej takich kontroli na terenie powiatu lwóweckiego. Działania te mają na celu zdyscyplinowanie obywateli do przestrzegania obostrzeń oraz uświadomienia im skali problemu rozprzestrzeniającego się wirusa.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

29 KOMENTARZE

 1. Co to się wszyscy czepił tego polo. Ja jestem zdania za pracownik sklepu nie powinien nosić maseczki w trakcie pracy tylko klienci. Klient wchodzi i wychodzi maseczkę ma może przez 10 min a pracownik ma nosić 8 godz

 2. U nas to wieś, w dużym mieście (Wrocław) zwracają ludzie uwagę jak idziesz bez maski i naprawdę są to nieliczne wyjątki, a u nas !!!! Ręce opadają – ciemnogród

 3. Pocaluj wszystkich pracowników polo w d… A jak wy chodzicie w polo i gołymi rękoma w pieczywie lub na warzywniaku mieszacie to jest dobrze. Czepiacie się tych biednych pracowników. Wstyd. Niech każdy patrzy na siebie.

 4. Śmieszne od ludzi wymaga się noszenie maseczek w sklepach, autobusach. A tym czas gmina zamknięta proszę załatwiać wszystko telefonicznie do lekarza telefonicznie. Pytam czym lekarz różni się od osoby pracującej w sklepie? Chyb powinno być odwrotnie to lekarz nie powinien się bać choroby a zwykły człowiek powinien być chroniony. To wszystko jakieś chore jest.

 5. Wszyscy, którzy uważają, że nie będą nakładać masek na ryj powinni zrobić to co ja czyli zakupy ograniczyć do minimum a po większe zakupy wybrać się do sklepu gdzie maseczki nie obowiązują. Ja wybrałem market Penny we Frydlandzie gdzie jest nieco taniej niż w Polsce.

 6. Proponuję, by policja i sanepid odwiedzili LIDL w Gryfowie Śl. i sprawdzili sobie panie ekspedientki. Uważają, że są ponad wszystkimi i maseczek nie uznają, a zwrócenie im uwagi jest ryzykowne, no równają człowieka z błotem. SĄ PONAD PRAWEM?

 7. Do jolpi
  Masz 100% racji… Żyje w tym środowisku i tego chyba nigdy nie zrozumiem… ośrodki zdrowia i urzędy zamknięte, terminy z 30 dni wydłużają się do 3-ch miesiecy na rozpatrzenie np. wniosku..pytam?…. Jaka jest przyczyna ?? Jak nie przyjmujesz np pacjentów, to idź na bezpłatny, albo siądź na kasę i przysłużą się dla narodu, a nie bierzesz kese za noc a my cierpimy, bo np do lekarza się nie dostaniesz… Chore!!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here