Posprzątali szkolną górkę i zapowiadają, że to nie koniec

1
621

Wspaniała akcja miała miejsce w weekend w Lwówku Śląskim. Efekt to dwadzieścia pięć worków szkła i odpadów zmieszanych.

 

– Każdy mieszkaniec Lwówka Śląskiego doskonale, wie gdzie leży górka szkolna. Wielu z nas chodziło tam na spacery, ogniska, a w zimę na sanki bądź narty, ale byli i zapewne dalej będą i tacy, którzy chodzą tam trochę poimprezować i przy okazji nieco naśmiecić. – tłumaczy Pan Maciej Huzarewicz, koordynator akcji sprzątania świata i dodaje:

– Jako społecznicy ze Stowarzyszenia Polska 2050 postanowiliśmy wziąć się do pracy i zorganizować ekospacer, do którego zaprosiliśmy także mieszkańców. Wspólnie pozbieraliśmy zalegające na górce śmieci, dbając w ten sposób nie tylko o planetę i środowisko, ale także o komfort spacerowiczów.

Ośmiu uczestników akcji podczas czteroipółgodzinnego spaceru zebrało dwadzieścia pięć worków śmieci, głównie szkła, ale nie zabrakło także plastików, papierów i opon. Śmieci ma odebrać Gmina. Pan Huzarewicz przyznaje, iż to była pierwsza taka ale z pewnością nie ostatnia akcja społeczna:

Jeśli będzie to konieczne, takie akcje będziemy oczywiście powtarzać, ale w planach mamy także wiele innych, jak chociażby rozsypanie na górce nasion kwiatów, w celu stworzenia łąki kwietnej, postawienie w parku domków dla owadów zapylających, aby zwiększyć ich populację, ale na to potrzebujemy zgody właścicieli gruntów o którą będziemy wnioskować w najbliższym czasie. – mówi Pan Maciej Huzarewicz i dodaje:

Zachęcamy wszystkich do śledzenia działań naszego ruchu i pomocy w zmienianiu naszej małej Ojczyzny na lepsze. Wierzę, że w każdym z nas drzemie odrobinę obywatelskiej energii, więc nie pozwólmy jej się zmarnować.

1 KOMENTARZ

  1. Nistety na narty , czy tez sanki juz nigdy nie pojdziemy . Rada miasta pewnej kadencji wraz z owczesnym burmistrzem przehandlowala czesc gorki , gdzie mozna bylobezpiecznie zakonczyc jazde i w ten sposob zakonczyla sie ponad 50 letnia historia sportow zimowych w Lwowku Slaskim.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here