Posłowie przyjęli uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II

23
687
zdjęcie poglądowe (fot. archiw Lwówecki.info)

Kolejny odcinek cyklu Bielmo, reportażu Marcina Gutowskiego wyemitowanego w Czarno na białym TVN24 a dotyczącego dowodów na wiedzę Karola Wojtyły o przypadkach pedofilii w kościele wywołał wielkie poruszenie.

 

 

„Wzywam wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża” – napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły.

Reportaż stał się też przyczynkiem do błyskawicznego przygotowania przez posłów PiS projektu uchwały o obronie dobrego imienia Jana Pawła II, który dziś (09.03.2023r) większością głosów został przyjęty.

Poniżej prezentujemy pełną treść przyjętej uchwały w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II:

 

 

Papież Jan Paweł II, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, wypowiedział w Warszawie historyczne słowa:

“Niech zstąpi Duch Twój!
Niech zstąpi Duch Twój!
I odnowi oblicze ziemi.
Tej Ziemi!”

Jego słowa i czyny demonstrowały i budziły miłość do Ojczyzny, wspierając czynnie naród polski w dążeniach do odzyskania wolności i niepodległego bytu państwowego.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież – św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii.

Próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści.

“Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii Polski i Europy. Jego zdecydowane upominanie się o prawo naszej ojczyzny do wolności wśród narodów Europy, Jego praktyczna obrona praw naszego narodu uczyniły Ojca Świętego najważniejszym z ojców niepodległości Polski” – głosi uchwała Sejmu ustanawiająca rok 2020 Rokiem Jana Pawła II przyjęta zaledwie cztery lata temu niemal jednogłośnie, ponad politycznymi podziałami.

Myśli zawarte w Jego nauczaniu pozostają ważnymi wskazówkami w zakresie kształtowania życia społecznego. “Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”; te słowa Papieża Polaka, wypowiedziane w gmachu Sejmu w roku 1999, stają się współcześnie niestety coraz bardziej aktualne.

 

 

Nie pozwolimy zniszczyć wizerunku człowieka, którego cały wolny świat uznaje za filar zwycięstwa nad imperium zła. Papież Jan Paweł II jest symbolem odzyskania przez Polskę niezależności i wyzwolenia z rosyjskiej stref Y wpływów, o czym wielokrotnie przypominali w swoich wystąpieniach światowi przywódcy, także prezydent USA Joe Biden podczas ostatniej wizyty w Polsce.

Jan Paweł II jest wielkim autorytetem dla Polaków oraz społeczeństw całego świata. Niósł świadectwo wiary, dobroci i patriotyzmu. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek dla dzieła Jana Pawła II i Jego wkładu w dzieje Polski, Europy i świata. Jednocześnie Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uważa za swój obowiązek wobec przyszłych pokoleń przypomnieć, że Papież Polak był niestrudzonym orędownikiem praw człowieka i obrońcą ubogich we wszystkich zakątkach świata. Okazywał szczególną wrażliwość na prawa ludzi pracy i sprawiedliwość społeczną.

Jako posłanki i posłowie wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich obywateli, którzy stanęli w obronie św. Jana Pawła II. Zrobili to zarówno ludzie dalecy od Kościoła, jak i ci, którzy do niego należą i od lat walczą o naprawienie błędów popełnianych po ujawnieniu nadużyć.

 

 

Niech nasza postawa będzie świadectwem dla wszystkich, którzy próbują odebrać nam godność i wymazać pamięć. Jan Paweł II był wzorem nie tylko dla społeczeństwa, ale i dla całej klasy politycznej, w czasach gdy rodziła się nasza demokracja. Polacy i ich demokratycznie wybrani przedstawiciele nigdy nie pozwolą na to, by zniszczono pamięć o Nim za pomocą materiałów sfabrykowanych przez system komunistyczny, któremu się sprzeciwiał.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w uznaniu zasług Jana Pawła II dla obrony tożsamości, wolności i wspólnoty narodowej, składa wielkiemu rodakowi wyrazy uznania i wdzięczności.

Nie wszyscy posłowie poparli ten projekt, aczkolwiek zagłosowała za nim sejmowa większość.

Za przyjęciem projektu głosowało 227 posłów PiS, ale też jedna posłanka KO, 23 posłów PSL-Koalicji Polskiej, siedmiu posłów Konfederacji, czworo Porozumienia, trzech Kukiz’15, trzech koła Polskie Sprawy i trzech niezrzeszonych.

 

 

Przeciw uchwale było: 39 posłów Lewicy, jeden poseł Polski 2050, jedna posłanka koła Lewicy Demokratycznej, dwóch posłów koła Wolnościowcy.

Od głosu wstrzymali się: Wolnościowcy i trzej posłowie niezrzeszeni.

W sprawie uchwały w ogóle nie zagłosowało 125 pozostałych posłów Koalicji Obywatelskiej, mimo obecności na sali sejmowej. W głosowaniu nie wzięli udziału także: jedna posłanka PiS (Teresa Hałas), pięcioro posłów Lewicy, jeden poseł PSL, dwóch posłów Konfederacji, pięcioro posłów Polski 2050, dwóch posłów koła Lewicy Demokratycznej oraz jedna posłanka niezrzeszona.

zobacz fragment reportażu #Bielmo “Franciszkańska 3”

23 KOMENTARZE

  • Skoro nie potrafią programu wyborczego napisać, to próbują skonsolidować elektorat nagonką na Krk. Podejrzewam jednak, że większość tego elektoratu nie jest zainteresowana wojnami religijnymi i oczekuje czegoś więcej niż TKM.

  • Prawda to jest czepianie się PO< Lewicy ? To są dokumenty, wypowiedzi ludzi żyjących – poszkodowanych. Otworzyć drzwi do dokumentów Kurii, bardzo proste rozwiązanie. Nawet Episkopat wydał bardzo wyważone oświadczenie.

  • Tak to lepiej ukrywać pedofilię duchownych, zamiatać pod dywan i plujesz na tych co są temu przeciwni . To może jeszcze morderców będziemy bronić. Na obszarze Kurii Legnickiej tylko co piąta osoba chodzi do kościoła – między innymi dlatego.

 1. Śniety janie a nasz jeżu lepiej się nie módl. Tam gdzie trafiłeś na pewno jest baaaardzo ciepło i śmierdzi siarką za ukrywanie zboczeńców w sukienkach

 2. Ociemniale pospólstwo, gawiedz, czereda to już nie jest śmieszne , to nie papież II tylko kardynał Wojtyła przemilczał dowody kurewstwa swoich facetów w sukienkach.

  • „Religia jest jak gwóźdź, kiedy uderzysz w jego głowę, wbijesz go tylko głębiej. Potrzebne są obcęgi. Religię trzeba schwycić mocno, podważyć od spodu, nie trzeba jej bić z góry, ale wyciągać, wyciągać z korzeniami. To zaś można osiągnąć tylko propagandą, poprzez moralną i artystyczną edukację mas” – to cytat z Anatolija Wasiljewicza Łunaczarskiego (1875-1933)

 3. Wojtyła działał w czasach gdy tak się zachowywali wszyscy boskupi i walki z pedofilią wcale nie było chodź wszyscy o niej wiedzieli.
  Takie były praktyki w tamtych czasach.
  On również ukrywał pedofilii będąc papierzem skandale pedofilskie w USA , dopiero pod naporem tamtych mediów odwołał winnych , ale tylko tych ze świecznika.
  Irlandzkie afery również zamiatał pod dywan.
  Wszystko co robił to z myślą o kościele katolickim.
  Nie ważne były krzywdy zgwałconych dzieci i zamordowanych , sprzedanych do adopcji w USA z Irlandii.
  Okolo 800 szkieletów dzieciaczków w Irlandii znaleziono tylko w jednym ośrodku ,,opieki ,, nad samotnymi matkami!
  Wiele było w Irlandii takich ośrodków liczby prawdziwej , nikt nie pozna.
  Przekręty banku watykańskiego , szef banku powiesił się w Londynie pod mostem.
  Nasi biskupi wesoloski i kolesie pedofile , petz masą ksieży , teraz ksiądz zabił diakona.
  To są tylko takie główne grzeszki mafii katolickiej.
  Wojtyła działał z nimi i wyświęcono go w pośpiechu , teraz szambo wypływa.
  Kościół katolicki pomagał uciec zbrodniarzom niemieckim uciec do Ameryki Południowej.
  Szambo , szambo i jeszcze raz szambo!

  Mam takie obrzydzenie do wszelkich religi bo w każdej z nich chodzi o kasę i zastraszenie wiernych .
  Do roboty niech się klechy wezmą, a nie żyją z naciągania innych.
  Kościół w Irlandii prawie upadł, nasz pewnie również upadnie!
  Chyba że naprawdę oczyszczą się z tego towarzystwa pedofilsko-biznesowego.
  Szkoda mi tylko Prawdziwych Dobrych Ksieży że cierpią przez tamtych kolegów.
  Według kodeksu karnego nie udzielenie pomocy ofierze przestępstwa jest współudziałem.

 4. Do Piszy.
  Są dokumenty na to wszystko co napisałem.
  Tylko trzeba chcieć czytać, nie zamierzam ciebie przekonywać, to twoja sprawa co ty masz w głowie.
  Znasz to brzydkie ale prawdziwe powiedzenie?
  Pluj kurw.e w twarz to powie że desz pada.
  Myślę że tak prostackie powiedzonko powinnieneś zrozumieć.

 5. ” apostoł Piotr, trzy razy wyparł się Jezusa a jednak został wyświęcony na świętego. Czy ktoś o zdrowych wtedy zmysłach protestował,że jest święty a przecież zgrzeszył bo wyparł się Jezusa i to trzy razy?…”.
  “…Szaweł faryzeusz, wyjątkowy i zawzięty w młodości kolekcjoner głów chrześcijan ,potem Paweł zadeklarowany zwolennik chrześcijan,wyniesiony potem na ołtarze. Czy ktoś protestował przy beatyfikacji,że ścinał głowy ludziom?
  Jan Paweł II,wyjątkowy w historii Polak i kto wie czy nie najważniejszy w najnowszej historii. Będąc jeszcze kardynałem Krakowa, w wyjątkowym czasie grasowania komuny,na swój sposób podejmował decyzje,decyzje kościelne. Czy naprawdę wymaga protestów a szczególnie groteskowe obrony?
  Nie oglądałem reportażu w TVN24 bo chcę go zachować takiego jak go poznałem w pielgrzymkach w czasie komuny i potem. Na dwóch pielgrzymkach byłem razem z żoną, mam cztery książki z jego homiliami na poszczególnych pielgrzymkach. Nie zamierzam go bronić bo nie ma najmniejszej potrzeby!!! Jak widzę rywalizację w tym tygodniu PiS z SP do którego ugrupowania jego przypisać to człowiek doznaje torsji.To ohyda jak widzimy w sejmie na zdjęciu trzymającego Terleckiego zdjęcie Jana Pawła II na wysokości przyrodzenia a obok Naczelnik trzymający podobne zdjęcie całkiem ukosem z ponurą miną a jedna z posłanek PiSu nawet zdjęcie do góry nogami to książkowy przykład gry partyjnej wyborczej. Episkopat Polski w sposób wyważony wydał oświadczenie,że sprawa wymaga dalszych historycznych badań a pan premier Morawiecki już powiedział,że to zamach na Polskę. Wezwanie w tej sprawie na dywanik ambasadora USA Brzezińskiego to ……..,no właśnie co?. To ciuciubabka w przedszkolu.Jak historia mówi,że prasa powstała sama bo ktoś to wymyślił tę prasę aby patrzeć na ręce rządzącym a tu rządzący chcą prywatnej inicjatywie narzucić jak ma ta komurka zamilczeć. Jak to zrobić w demokracji? Czy dalej niektórzy hierarchowie,biskupi,kardynałowie posiadający takie same nauki studyjne jak około 65 % rodaków,chcą widzieć ludzi uczęszczających do kościoła jako zniewolone szare owce w teorii “owczego pędu”? Czy czarno białe widzenie świata wykładane przez biskupa Jędraszewskiego ma przytulić do chrześcijaństwa młodzież,która w tej zawirusze światowej poszukuje swego miejsca? Czy skostniały,zaściankowy sposób wyrażania swojej wiary,przez smutę,trzymanie rąk skrzyrzowanych na piersi i z ponurą miną i pochyloną głowa to cel chrześcijan? Przecież wiara to nie smuta a zadowolenie. Czy możemy liczyć na jakieś przyciągnięcie do chrześcijaństwa młodzieży przez księży (całkowicie pomijam celowo biskupów)? Myślę,że jest to możliwe cząstkowo i my tu w okolicy mamy takie szczęście. Przykład księdza proboszcza Piotra Reiznera. Zakon franciszkanów raczej smuta. Jak jednak piękna była jego relacja z pielgrzymki do Ziemi Świetej,obszerna,nowoczesna i co najważniejsze z ciągłym uśmiechem.To ON udowadnia,że wiara to nie tylko smuta ale zadowolenie z wiary. A jego ostatnia reklama z rekolekcji z Metz to już niezwykłe jak na zdewociałe babcie i dziadki, ……………………..! Księże Piotrze tak trzymąć,wiarę pokazywać jak teraz w radości, z uśmiechem w odróżnieniu od skostniałości myśli biskupa Jędraszewskiego.

  • Leon zachowujesz się jak judasz, kręcisz jak możesz, tak byłeś może na wizycie Papierza ale w obstawie chyba jako MO , manipulować to możesz swoich z partii PO.Jaki cwaniak, jakie podejście, jak manipuluje .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here