Widzieli jak 23-latek pod wpływem wsiada do auta. Powiadomili policję

4
178

Zatrzymany kierowca pod działaniem narkotyków okazał się poszukiwany także za inne przestępstwa. Na 3 lata został osadzony w więzieniu.

Postawa świadków doprowadziła do zaskakującego finału. Operator telefonu alarmowego 112, późnym wieczorem otrzymał informację, iż postronni świadkowie w Mirsku uniemożliwili jazdę kierowcy samochodu który wydaje się być pijany.

Do zdarzenia natychmiast udał się patrol składający z dzielnicowego z Miska oraz policjanta z Gryfowa Śląskiego. Na miejscu zastano 23 letniego kierowcę VW Passata mieszkańca gminy Gryfów Śląski. Policjanci rozpoczęli kontrolę drogową ustalając dane kierującego. Na wstępie okazało się, iż kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2028 roku. Dodatkowo 23 latek w systemach policyjnych figuruje jako osoba poszukiwana do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności min. za przestępstwa rozboju, zakłócenia miru domowego i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Ale na tym nie skończyły się kłopoty zatrzymanego, okazało się że po poddaniu badaniu na zawartość narkotyków urządzeniem Alere mężczyzna nie prowadził pojazdu pod wpływem alkoholu tylko pod działaniem narkotyków co też jest przestępstwem.

Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany i przekazany służbie więziennej aresztu śledczego w Jeleniej Górze. Dokumentacja z popełnionego kolejnego przestępstwa zostanie przekazana do prokuratury i sądu celem wytyczenia kolejnej kary. Miejmy nadzieję, że 23 latek tak szybko nie opuści murów więzienia i nie stworzy kolejnego zagrożenia dla społeczeństwa.

 

asp.szt. Mateusz Królak

4 KOMENTARZE

  1. NAJ GORSZY MIESZMANIEC gminy Świeradów Zdrój przebywający w Mirsku ma dwa stany w głowie na głodzie to mu się podobają Chłopcy a po załadówaniù w nos to ładuje swoją
    mamę w D…!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here