Posłowie odrzucili całkowity zakaz aborcji

3
751

Kilka tygodni temu do marszałek sejmu wpłynął obywatelski projekt zakładający całkowity zakaz aborcji, nawet w przypadku gwałtu i zagrożenia życia matki.

 

Projekt dotyczy przywrócenia stanu zgodności z konstytucją w zakresie ochrony życia dzieci poczętych, a także rozciągnięcia stosowania przepisów Kodeksu karnego dotyczących ochrony zdrowia i życia ludzkiego na dzieci poczęte, skutkiem uchylenia ustawy będzie również wprowadzenie bezwzględnego zakazu przerywania ciąży” – mogliśmy przeczytać na stronach Sejmu RP.

Projekt złożony przez Fundację Pro-Prawo do Życia wprowadzał wiele zmian w kodeksie karnym. Jednym z jego pierwszych punktów była zmiana w art. 115, w którym dodaje się § 25 w brzmieniu: „§25. Dzieckiem jest człowiek w okresie od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności; dzieckiem poczętym jest dziecko w okresie do rozpoczęcia porodu w rozumieniu art. 149”.

Propozycja zmian zbiegła się z tragedią 30-letniej Izabeli, która zmarła w szpitalu w Pszczynie.

Dalszych prac nad skrajnie radykalną ustawą chciało 41 posłów PiS, 6 Konfederacji oraz … Łukasz Mejza. Jak podaje Onet w czwartek Sejm przyjął wniosek o odrzucenie obywatelskiego projektu, który zakładał zaostrzenie prawa aborcyjnego i wprowadzenie kar za przerywanie ciąży. „Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu głosowało 361 posłów.”

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie byliśmy jednym narodem i nie będziemy. może już pora na rządzenie NASZYM krajem przez głosowanie w referendum i może już pora na decentralizację kraju,o której mądralińscy posłowie mówią. od 30-lat.

    • Niby to sejm powinien tworzyć ustawy, a rząd je wykonywać. Niestety często słyszymy w telewizji tekst który jawnie przeczy trójpodziałowi władzy, mianowicie “Projekt Rządowy” Oczywiście Sejm który tworzyć ustawy ma to przegłosować bo istnieje kolejne g…. jakim jest “Dyscyplina Partyjna” i karanie posłów za nieposłuszeństwo. Chociaż to oni są Naszymi reprezentantami. Dodajmy jeszcze mieszanie w Sądownictwie i tym sposobem demokracja jest tylko papierem toaletowym którym politycy wycierają sobie du.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here