Posadzili drzewka i odnowili wiatę turystyczną

0
983

W ostatnim czasie członkowie i sympatycy Stowarzyszenia ODNOWA we współpracy z Nadleśnictwem Świeradów wzięli udział w inicjatywie sadzenia drzewek w okolicy Agrafki (w pobliżu szlaku na Stóg Izerski) oraz odnowili obiekt turystyczny (również przy szlaku na Stóg). Obie lokalizacje znajdują się na terenie gminy Mirsk.

 

Łącznie posadzono aż ok. 1080 sadzonek (ok. 50 % jodeł i 50 % świerków). Jak się okazało sadzenie drzewek na stromym zboczu, w pobliżu licznych kamieni, korzeni itd. oraz wchodzenie pod górę ze skrzynką sadzonek to były nie lada wyzwania.
Wspólnymi siłami udało się również odmalować obiekt turystyczny (znajdujący się przy trasie na Stóg Izerski), a następnie miło spędziliśmy czas przy ognisku)

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i poświęcony czas, a Nadleśnictwu Świeradów za życzliwość oraz poczęstunek. Mamy nadzieję na dalszą dobrą współpracę. Liczymy także, że sadzonki dobrze się przyjmą i powstanie las, a odnowiony obiekt turystyczny będzie służył kolejne lata i nie powstaną już kolejne, szpecące graffiti

Odnowa – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here