107 km/h w terenie zabudowanym

6
1640
kontrola prędkości fot. Policja

Wczoraj (14.09.2020 r.) 34 – letni kierowca pędził VW Golfem przez teren zabudowany przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h.

 

Kierowca został zatrzymany w miejscowości Rakowice Wielkie. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem i otrzymał punkty karne.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, szczególnie tych, które niosą za sobą największe żniwo ofiar śmiertelnych.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

-/ sierż. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

  1. W Radłówce też sypia się mandaty, przesunęli o pół kilometra znak w stronę Niwnic i tam dopiero są żniwa, większość jeździ na pamięć i nawet nie zauważyła że znak stoi gdzie indziej, albo jak jadą z Radłówki a tu zonk, policja na zakręcie 😉

  2. Nie bronię kierowcy ale widziałam gdzie wczoraj stali… Szkoda, że nie łapią w miejscach faktycznie niebezpiecznych ale tam gdzie można zarobić. Cóż młodzi policjanci muszą się wykazać a i na nową komendę też przydało by się nazbierać…

  3. Droga Aniu,nie ważne gdzie stoją jest 50 to trzeba jechać 50,sam straciłem prawko w lipcu i owszem mam pretensje ale do siebie i własnej głupoty,my Polacy mamy tą tak zwaną ulańską fantazję i nie nauczymy się inaczej niż poprzez dotkliwe kary finansowe.Czemu wyjeżdżając za granicę :Niemcy,Austria czy nawet Czechy już takiej ciężkiej nogi nie mamy?Ja mam nauczkę i już teraz będę jeździł jak w książkach piszą,bo dostałem nauczkę,pozdrawiam.

  4. Co ty Stasiek za głupoty pleciesz,nie masz pojęcia ile mandatów przychodzi z Węgier,Czech,Austrii czyli państw przez,które jeździmy do Chorwacji. Trzeba dużo uwagi bo nawet jak ktoś nie jeździ szybko, może zapłacić.
    Przykład z Norwegii rok 2020 przekroczenie prędkości o 11 km/h mandat w przeliczeniu na nasze 1500zł. Teren niezabudowany policjant w krzakach,zjazd z góry chwila nieuwagi…

  5. @nicko Ja nie twierdzę że mandatów wcale nie ma,tylko czy odważył byś się przelecieć przez teren zabudowany ponad 100 km/h np.w Niemczech czy jak piszesz w Norwegii jeśli za przekroczenie 11 km/h masz 1,5 tys.zł. to za 57 chyba kryminał?Wegrzy nawet na autostradzie mają fotoradary gdzie jest 130,chodziło mi właśnie o to że nie jeździmy tam tak jak w PL czyli ponad 100 przez wieś.Mandaty o których piszesz są za przekroczenie 20/30 km/h i są bardzo wysokie a u nas 100-200 zł dlatego jest jak jest.

  6. Stasiek pierdzielisz głupoty. Chyba jeździsz po tych krajach na fotelu przed telewizorem. Nie raz jeżdżę za granicą i nie raz ni z stad ni z owąd wyprzedziła mnie BMK,a i to w terenie zabudowanym. Tak czy siak kierowcy dzielą się na dwie grupy idiotów tych co pędzą przez teren zabudowany i tych co dali się złapać w miejscu wygodnym dla policji czyt. Końcówki wiosek, brak domów, prosty odcinek, wysokie krzaki gdzie się może skitrac policja.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here