“Posadź swoje drzewo z leśnikiem”

0
530

W sobotę 23 kwietnia w lasach nowogrodzkich, stanowiących teren Nadleśnictwa Lwówek Śląski, odbyła się ważna akcja z okazji Dnia Ziemi – sadzenie drzew.

 

Zasadzenia rozpoczęły się ok. 9 rano, rozdane zostały sadzonki dębu i ekipy ruszyły do pracy. Zasadzono 0,5 ha lasu. Świetnie spisali się uczniowie i strażacy! Wszystkim dopisywał humor, a słoneczna pogoda i śpiew ptaków umilał tę ciężką fizyczną pracę.

Organizatorami było Nadleśnictwo Lwówek Śląski, Powiat Lwówecki i Komenda Powiatowej Straży Pożarnej. Na miejscu był również leśniczy Artur Reguła z leśnictwa Nowogrodziec (nadleśnictwo Lwówek Śląski), który jest zarządcą obszaru leśnego, gdzie odbyło się sadzenie lasu. Powiat reprezentowali Starosta Lwówecki Daniel Koko, przewodnicząca Rady Powiatu Lwóweckiego Małgorzata Szczepańska i członek Zarządu Powiatu Stanisław Józef Mrówka. W akcji wzięli udział strażacy z PSP Lwówek Śląski oraz OSP Sobota, a także uczniowie ZSOiZ w Gryfowie Śląskim z kierunku technik leśnik. No i oczywiście pracownicy nadleśnictwa Lwówek Śląski na czele z Nadleśniczą Aliną Kornalewicz, jak również prywatne osoby, które zgłosiły się ochoczo do udziału w tej akcji.

-/tekst/foto: Powiat Lwówecki/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here