Popielówek – Wioska Żołnierzy Niezłomnych. Program uroczystości

8
1266

1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji już w najbliższy piątek w Popielówku odbędą się uroczystości w Hołdzie Bohaterom.

 

8 KOMENTARZE

  1. do Anonima…. Czarny Janek jak kreślisz, to wybitny niezłomny wyklęty. Poznaj dokładnie jego historię. S kąd przybył i co robił. Zmam relacje ludzi mieszkających w Bystrzycy, Proboszczowie. Okradał ludzi, sklepy , napadał na wojskowych osadników ( to przecież też byli Polacy którzy walczyli za Polskę). I taki niezłomny raptem staje się wybitnym.

  2. Znowu ktoś nie dojrzał aluzji w komentarzu “anonima”….
    Nawiasem mówiąc, wojenna zawierucha wydobyła z ludzi same najgorsze cechy, ci, którzy byli przykładnymi sąsiadami, z dnia na dzień stali się potworami. Do takich zachowań prowadzą również wszelkiego rodzaju działania o podłożu populistyczmym, nacjonalistycznym, czy też wyznaniowym….

  3. Lepiej by było, żeby ci wyklęto-przeklęto-niezłomno-zapomniani leżeli do góry brzuchem, niż prowadzili głupią heroiczną walkę tylko po to, żeby dzisiejsi politycy, oligarchowie i karierowicze robili kasę. A dziś mógłbym być Niemcem i śmigać Meśkiem po świecie.

  4. Skąd tyle nieuctwa? Wykleci i niezłomni to Ci sami, którzy w latach 90-tych byli nazywani wyklętymi i dopiero później nazwano ich niezłomnymi. Ówczesna władza nazywała wszystkie ugrupowania walczące z władzami komunistycznymi, jako bandy reakcyjnego podziemia. I nie mieszajcie bandytów z żołnierzami AK czy WiN. Poczytajcie a katów nie brońcie!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here