Spełnijmy marzenie Amelki

4
1271
Stowarzyszenie „Po Stronie Mieszkańców”

W marcu zarejestrowane w Lwówku Śląskim zostało nowe stowarzyszenie, które wyszło właśnie z pierwszą akcją. Chcą zebrać środki na spełnienie marzenia „Małej Wojowniczki”.

 

W marcu w rejestrze stowarzyszeń zwykłych prowadzonych przez Starostę pojawiło się nowe stowarzyszenie o nazwie: „Po Stronie Mieszkańców”. To zarejestrowane zostało w Lwówku Śląskim. Jego prezesem jest Marcin Korol a wiceprezesem Dawid Kobiałka, który znany jest, jako radny, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta w Lwówku Śląskim. Nie jest on jednak jedyny radnym, który zaangażował się w ten prospołeczny projekt. Wśród członków stowarzyszenia jest także Aleksander Fuławka. Stowarzyszenie ma na celu pomoc mieszkańcom w sprawach urzędowych, zachęcanie mieszkańców miasta i wsi do aktywności samorządowej i politycznej, promocję niskich podatków, wspierania inicjatyw społecznych na rzecz budowy dróg i sieci telekomunikacyjnej na wsi oraz zaopatrywania wsi w wodę, dobroczynność, zwiększenie zaangażowania w działalność charytatywną, promocję sportu, aktywnego trybu życia w każdej grupie wiekowej, promocję regionu oraz turystyki lokalnej i promocję patriotyzmu lokalnego.

Dziś stowarzyszenie na swoim profilu ogłosiło pierwszą akcję. W jej ramach chcą zebrać środki na zakup komputera dla Amelki – Małej Wojowniczki

Amelka dzielnie walcząca z rakiem, poprosiła o spełnienie Jej marzenia, wybrała LAPTOPA, ze słodkim uśmiechem podkreśliła “Tylko nie taki zabawkowy – taki do nauki, gier i bajek”. Pomimo trudnej sytuacji ostatnio Amelka ze swoją Mamą przygotowywały paczkę dla ogarniętej wojną Ukrainy… Niedługo Amelka idzie do szkoły – pomóżmy Amelce, ułatwmy Jej start edukacji oraz spróbujmy jakkolwiek umilić trudny czas, który musi spędzać w szpitalach na chemioterapii i badaniach.” – apelują członkowie stowarzyszenia, którzy wskazują, iż prośbę Amelki postawili sobie, jako punkt honorowy, który będą starali się w pierwszej kolejności zrealizować.

„Są miasta, gdzie w tydzień udaje się zebrać całość kwoty! Pomożemy Fundacji Mam Marzenie i damy radę!” – zapewniają zwracając się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tej akcji.

Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na konto: Stowarzyszenie „Po Stronie Mieszkańców”, Santander Bank Polska: PL27 1090 1939 0000 0001 5014 8828 podając w tytule: „Marzenie Amelki”.

Jak zapewniają członkowie stowarzyszenia sto procent wpłat zostanie przekazane na konto Fundacji Mam Marzenie i spełnienie marzenia Amelki.

4 KOMENTARZE

  1. Pomóc w leczeniu , dojazdy do szpitali, leki itd to okej, zdrowie jest najważniejsze. A laptop to już chyba rodzic powinien zakupić. Jednych stać a innych nie. Nie żebrajmy na chorobę

    • To akurat racja. W chorobie trzeba pomóc, ale są osoby które potrzebują środków na leczenie i zamiast na zakup laptopa to można pomóc uratować komuś życie. Są sprawy ważne i ważniejsze.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here