Pomoc dla pogorzelców z Lwówka Śląskiego

5
5114
zdjęcia: KP PSP Lwówek Śl.

17 osób, w tym 11 dzieci, z których najmłodsze ma zaledwie 3,5 miesiąca straciło dach nad głową i wszystko, co mieli, bo czego nie strawił ogień, to zostało zalane podczas akcji gaśniczej. Potrzeby rodzin są olbrzymie.

 

 

To miał być zwykły czwartek takich, jakich każdy z nich przeżył wiele. Szkoła, praca, dom, obiad, porządki, czas spędzony razem, … Jednak los ten dzień zaplanował im zupełnie inaczej. Najprawdopodobniej poprzez zwarcie instalacji elektrycznej w jednym z mieszkań budynku wybuchł pożar, który ten zwykły czwartek zamienił w koszmar. Ogień błyskawicznie obejmował kolejne pomieszczenia, poddasze, dach, … Pożar rozprzestrzeniał się tak szybko, iż niektórzy musieli się ewakuować przez okno.

Wyobraźcie sobie, iż musicie swoje 3,5 miesięczne dziecko musicie wyrzucić z okna licząc, że sąsiad je złapie.

W pogorzelisku opadł kurz. Życie toczy się dalej. Dzieciom trzeba dać jeść, trzeba je ubrać i wysłać do szkoły, ale jak to zrobić, kiedy nie nasze pociechy nie mają co na siebie włożyć, nie mają przyborów szkolnych, nie najmłodsze nie mają swoich ukochanych zabawek?!

Pomocną dłoń do pogorzelców w pierwszych chwilach wyciągnęło już bardzo wiele osób. Pierwsze podziękowania kierujemy do ratowników medycznych ze stacji Pogotowia Ratunkowego z Gryfowa Śląskiego oraz pracowników Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Ale potrzeby są olbrzymie.

Koordynacja akcji pomocy podjęli się członkowie Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców, którzy apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie pogorzelców. Zwracają się przy tym, by z prośbą, by nie przekazywać zniszczonej odzieży.

Poszkodowani to: sześcioro dorosłych oraz dzieci: chłopcy: 3 lata, 5 lat, 9 lat, 16 lat i dziewczynki: 3,5 miesiąca, 5 lat, 11 lat, 13 lat, 15 lat, 17 lat.

Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy pragną pomóc, wesprzeć pogorzelców prosimy o przemyślane tzw. “czyszczenie szaf”. Tych ludzi spotkała wielka tragedia, nie chcemy dokładać im zmartwień i pragniemy, żeby odzież była w bardzo dobrym stanie.

NIE ZBIERAMY:

Kurtek zimowych, koców, pościeli i kołder, ponieważ rodziny nie mają gdzie tego przechowywać. Mają jeden pokoik i nie są w stanie pomieścić tego.

ZBIERAMY:

– środków czystości,
– sprzętów i akcesoriów użytku codziennego,
– przybory szkolne,
– odzież i obuwie.
– bielizna damska, męska i dziecięca (NOWE – TYP I ROZMIARY WSKAZANE PONIŻEJ)

Szanowni Państwo, wskazane powyżej rzeczy to jedynie mała część potrzeb rodzin!

Dziewczynka 68-74 cm
Chłopiec 92, 98 szczuplutki; obuwie rozm. 25, 26
Chłopiec 152,158 ; obuwie rozm. 36, 37
Dziewczynki 116-122 oraz 158-164
Mężczyzna rozm. L i XL
Kobieta rozm. S oraz M – obuwie damskie rozm. 37
Obuwie: rozm. 27, 36, 37, 42, 43

Potrzebna także odzież robocza i obuwie męskie robocze. (42- 43)

Każda forma pomocy i wsparcia płynąca od Państwa i kierowana dobrą wolą będzie doceniona. Może ktoś chciałby przekazać Vouchery do sieciówek?!

Odzież można dostarczyć do Biura “Stowarzyszenia Po Stronie Mieszkańców”, w Lwówku Śląskim przy ul. Orzeszkowej 21. Koordynator zbiórki Magdalena, tel.: 792 237 458. Zapraszamy do kontaktu.


5 KOMENTARZE

  1. Współczuję, poszkodowanym.A swoja drogą to dobry test na wykazanie się kandydatom na władz gminy i miasta.No kandydaci,radni i bezradni teraz proszę się zaangażować w pomoc ,nie tylko obiecanki jak to będzie dobrze jak was wybierzemy. Proszę tu i teraz.

    • A jak gmina ma się wykazać jeśli nie ma ani jednego mieszkania socjalnego. Już nie wspomnę, że w budżecie powinny być zabezpieczone pieniądze na pomoc w takich sytuacjach.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here