Policjantki spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim

0
807

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląski wraz z policjantką lwóweckiej komendy odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfowie Śląskim. Celem spotkania było przypomnienie o konsekwencjach jakie mogą nieść za sobą nieprawidłowe zachowania zarówno w szkole jak i poza nią. Z młodzieżą omówiono również zasady bezpiecznego korzystania z internetu.

 

 

Wczoraj, 11 października, policjantki z powiatu lwóweckiego spotkały się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2. Podczas rozmowy z młodszymi dziećmi funkcjonariuszki informowały o prawidłowych zachowaniach zarówno w szkole, jak i poza nią, rozmawiały o wzajemnym szacunku i pomocy. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Z starszymi uczniami policjantki poruszyły temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w przypadku złamania prawa i niestosowania się do obowiązujących norm społecznych. Mundurowe omówiły również z uczniami zagrożenia płynące z sieci oraz sposoby ich unikania. Adresaci spotkania dowiedzieli się między innymi jak unikać zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym korzystaniem z internetu oraz jakie zachowania są w sieci zabronione.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here