ZDP Lwówek Śląski realizuje kolejny etap przebudowy drogi

3
1737

Już wkrótce wyboista nawierzchnia z kamienia ma się zmienić w równy asfalt, który połączy dwa sołectwa. To kolejna z trwających inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim.

 

Zarząd Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim realizuje kolejny etap przebudowy drogi powiatowej nr 2510D relacji Pokrzywnik – Pasiecznik.

Inwestycja prowadzona jest etapowo. Pierwszy etap zrealizowano wiosną ubiegłego roku. Wówczas wykonano 1,578 km nowej nawierzchni. Kolejny etap wykonano został wiosną tego roku, kiedy to władze Powiatu zleciły przebudowę 0,52 km drogi. Obecnie trwają prace przy trzecim etapie. Nowy asfalt pojawi się wkrótce na kolejnych 500 metrach drogi.

W ramach inwestycji na drodze powiatowej nr 2510D relacji Pokrzywnik – Pasiecznik wykonywane są wzmocnienia istniejącej konstrukcji nawierzchni, układane nowe warstwy ścieralne, zleceniobiorca wykonuje także ścinkę i uzupełnienie poboczy, przebudowę zjazdów na posesje i drogi boczne, wcinkę krzaków, karczowanie pni, przebudowę istniejących przepustów pod zjazdami i jezdnią główną oraz odmulenie i odtworzenie istniejących rowów przydrożnych a także ma ułożyć nową nawierzchnię bitumiczną.

To zadanie zakończy za kilka tygodni. Niestety, do pełni szczęścia, czyli połączenia asfaltowego pomiędzy tymi dwoma sołectwami brakować będzie jeszcze nieco ponad kilometr. Władze Powiatu planują w przyszłym roku kontynuować to zadanie, co pozwoli na łatwiejszy dojazd z krajowej „trzydziestyki” nie tylko do domostw, ale w dalszych etapach także do jednej z większych atrakcji regionu, czyli jeziora pilchowickiego.


Powiat wyremontuje drogę z Pasiecznika do Pokrzywnika

3 KOMENTARZE

  1. Zróbcie coś z połączeniem dwóch powiatów Lwówek Śl i Boleslawca. Głównie chodzi o połączeniu wiosek Nowa i Włodzice Małe, przecież tam na pieszo strach się poruszać, a przede wszystkim brak nawierzchni po której można się jak kolwiek poruszać.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here