Policjanci zabezpieczyli kilka tysięcy porcji różnego rodzaju narkotyków

1
1759
fot.: KWP Wrocław

Zabezpieczone ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetamin, haszysz i kokaina, a ich właściciel tymczasowo aresztowany, to efekt działań lubańskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Narkotyki pochodziły z Królestwa Niderlandów, a zatrzymany do sprawy 36-latek podejrzany jest o wewnątrzwspólnotowe nabycie i posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Sąd przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Lubaniu i aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Grozić mu może teraz kara nawet 20 lat pozbawienia wolności.

 

 

Dzięki intensywnym działaniom podjętym przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu doszło do zatrzymania 36-letniego mieszkańca powiatu lubańskiego podejrzanego o wewnątrzwspólnotowe nabycie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymanie poprzedzone było szeroko zakrojoną pracą operacyjną, w wyniku której policjanci ustalili, że w grudniu bieżącego roku za pośrednictwem firmy kurierskiej do mieszkanki powiatu lubańskiego zostanie doręczona przesyłka z Królestwa Niderlandów. W paczce miały znajdować się narkotyki. Po odebraniu przez kobietę pakunku do akcji wkroczyli funkcjonariusze.

W przesyłce policjanci znaleźli ponad 2,5 tysiąca porcji handlowych marihuany. Jak się okazało, „towar” należał do syna kobiety. Nie były to jednak jedyne narkotyki, jakie posiadał mieszkaniec powiatu lubańskiego. Mundurowi w toku przeszukania znaleźli w jego miejscu zamieszkania haszysz, kokainę, metamfetaminę oraz marihuanę. Łącznie do policyjnego depozytu trafiło ponad 5 tysięcy porcji handlowych marihuany, 240 porcji metamfetaminy oraz blisko 19 gramów haszyszu i kokainy. Mundurowi zabezpieczyli również należący do 36-latka telefon komórkowy oraz gotówkę.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.

-/podkom. Przemysław Ratajczyk, KWP Wrocław/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here