Wypadek w Mojeszu

16
737

Policja będzie wyjaśniać przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w czwartek po południu w Mojeszu koło Lwówka Śląskiego.

 

Z wstępnych informacji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki Citroen mieszkaniec powiatu lwóweckiego jadąc w kierunku Lwówka Śląskiego drogą wojewódzką 297 na wysokości szklarni w Mojeszu stracił panowanie nad pojazdem i ten zjechał z drogi.

Po tym jak auto uderzyło w podstawę przystanku autobusowego z pojazdu wyrwany został silnik, a olej i odrywające się części uderzyły w zaparkowany na poboczu polnej drogi samochód osobowy.

Informacja o zdarzeniu do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła ok. godz. 14:30. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały trzy zastępy strażaków z JRG w Lwówku Śląskim, patrol policji i zespół ratownictwa medycznego.

Po dotarciu na miejsce okazało się, iż auto leży na boku, a kierowca jest zakleszczony w pojeździe. Strażacy, żeby wydobyć mężczyznę musieli przy użyciu narzędzi hydraulicznych rozcinać dach auta. Mężczyznę przejęło pogotowie.

Niestety, jak się dowiedzieliśmy kierowcy nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w karetce.

16 KOMENTARZE

    • Z drzewami to kwestia dyskusyjna… Bariery? Po co? Żeby taki kierowca odbił się od nich na drugi pas i spowodował jeszcze większą tragedię? Nie będę wchodził w szczegóły, bo nie znam wyników postępowania. Muszę jednak powiedzieć, że przystanek zrobił dobrą robotę zatrzymując na czas ten samochód…

  1. Pewnie będzie oklepany do obrzygania komunikat – niedostosowanie prędkości do warunków bla bla bla…
    Prawda jest taka że droga przez Pławną jest tak pofalowana że wszystko się mogło zdarzyć niekoniecznie z bezwzględnej winy kierującego. Może sworzeń wahacza powiedział żegnam i kierowca miał już wpływu na kierunek jazdy…
    Przykre, szkoda człowieka 🙁

  2. Po tym jak auto uderzyło w podstawę przystanku autobusowego z pojazdu wyrwany został silnik, a olej i odrywające się części uderzyły w zaparkowany na poboczu polnej drogi samochód osobowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here