Policjanci przekazali dary dla uchodźców

1
367

W ciągu niespełna dwóch tygodni do Polski przyjechało ponad milion uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Są to głównie matki z dziećmi, bo mężczyźni zostali bronić ojczyzny. Rodziny ze wschodu pomoc znajdują na terenie całego kraju. W przygotowanych przez samorządowców obiektach i pokojach wynajętych przez zwykłych ludzi. Taki ogrom uchodźców, którzy niemal z dnia na dzień trafił do nas wymaga nadzwyczajnej pomocy. Tę organizują niemal wszyscy Polacy.

 

 

W akcję niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy włączyli się m.in. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim i pracownicy cywilni, którzy zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy.

„Policjanci i pracownicy cywilni komendy wraz z innymi zaangażowanymi osobami, w tym ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwnicach zebrali między innymi żywność długoterminową, środki higieny osobistej oraz środki czystości. Dla najmłodszych ofiar wojny- pampersy, żywność dla niemowląt i spacerówkę.” – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Zgromadzone dary trafiły już do jednego z hoteli w Lwówku Śląskim, gdzie przebywają rodziny z Ukrainy. Dodatkowo, jak wspomina policjantka mundurowi zapewnili obiady w jednej z restauracji na najbliższy czas.

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze, że wszyscy pomagamy bo tak trzeba. To straszne co spotkało naszych sąsiadów i nigdy nie powinno się wydarzyć , ale uczmy się pomagać po cichu nie dla splendoru.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here