Krystyny i Bożeny świętowały już po raz czwarty

0
406

Zainicjowana w 1998 roku przez dziennikarkę, wicemarszałek Senatu, śp. Krystynę Bochenek ogólnopolska akcja w Lwówku Śląskim stała się już tradycją. Pierwszy Zjazd Krystyn odbył się tu 13 marca 2016 roku. W imieninowym spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt Pań. Kolejny Zjazd zgromadził jeszcze więcej solenizantek. Kluczem do sukcesu jest wyjątkowa atmosfera. Do wspólnego świętowania podczas trzeciego zjazdu pomysłodawczyni i główna organizatorka wydarzenia Pani Krystyna Piotrowicz oprócz imienniczek zaprosiła także Bożeny. W tym roku po raz kolejny solenizantki świętowały wspólnie. Na odbywającą się w sobotę, 16 marca 2019 roku w restauracji Rycerska w Lwówku Śląskim uroczystość przybyły Panie nie tylko z Lwówka Śląskiego, ale i z okolicy.

Oficjalnego otwarcia IV Zjazdu Krystyn i Bożen w Lwówku Śląskim dokonała Pani Piotrowicz, która powitała koleżanki i życzyła im udanej zabawy.

Nie obyło się bez lampki szampana, toast za zdrowie – oczywiście Krystyn i Bożen, hucznego Sto lat oraz słodkiego poczęstunku. To było preludium do dalszej uczty, która zapowiadała się do późnych godzin wieczornych.

Specjalnie na sobotnią uroczystość wiersz dla solenizantek napisała i podobnie jak w latach ubiegłych wygłosiła Pani Krystyna Barycka:

Drogie Krysie i Bożenki

Jak tradycja nakazuje, ja się znowu rozpisuję.
Miło spędzić z Wami chwile, czas upływa bardzo mile.
Te spotkania to rutyna, coraz więcej nas przybywa.
Pierwszym zjazdem były Krysie, drugim znowu Kryśki.
A za trzecim Krysie i Bożenki i tak już zostanie.
Gdyż w tym dniu świętują obie Panie.

Ach te Krysie i Bożenki zwariowane, zawsze pięknie zmalowane
One lubią te zabawy, no i robią to dla sławy.
Spotykają się dziesiątkami, otaczają się fankami.
Lwówek Śląski, Wrocław, Kraków tam się bawią wśród rodaków.
Tańczą, bawią się aż do rana, każda jedna to jest dama.

Spotykają się od lat, wnet podbiją cały świat.
Krysie i Bożenki solenizantki wiosenne, uśmiechnięte i promienne.
Z okazji imienin życzę Wam:
– marzeń – żeby się spełniały;
– przyjaciół – żeby pamiętali;
– życia – żeby było kolorowe;
– szczęścia – żeby Was nie opuszczało;
– realizacji planów i nowych zdarzeń.

Więc odnajdźmy wolny czas i dzień dogodny wybierzmy dla nas.
Na wspólną kawę, drinka i lody.
Bo czas ucieka a człowiek już nie taki młody.

Krystyna B.

Jak już kiedyś wspominaliśmy u schyłku XX wieku Krystyna i Bożena były jednymi z najpopularniejszych Polskich imion. Wówczas mogły z nimi konkurować tylko Marie i Janiny. Później przyszedł czas na imiona zachodnioeuropejskie. Dziś na szkolnych korytarzach trudno spotkać Krysię, czy Bożenkę. Aczkolwiek moda na imiona sprzed lat powraca. Czy powróci także na Krystyny (należące do Chrystusa) i Bożeny (od Boga)? Zapewne tak. Wszak kobiety noszące te imiona są zaiste wyjątkowe, co potwierdzi każdy, kto poznał w swoim życiu choć jedną z nich.
Tym co zastanawiają się jak dać na imię swoim pociechom polecam internetową księgę imion (ksiegaimion.com), w której możemy przeczytać nie tylko o ubiegłotygodniowych (13 marca) solenizantkach:

Krystyna posiada wybitną osobowość, jest zorganizowana i bardzo drobiazgowa. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą. Stąpa mocno po ziemi i nie spędza życia na marzeniach. To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. A jej decyzje zawsze są słuszne. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności …

Bożena najlepiej się czuje, gdy żyje szybko, wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą. Jest szczerą i energiczną optymistką. Nie brak jej przyjaciół oraz znajomych, zawsze bywa życzliwa i docenia każdego w swym otoczeniu. Żyje z wielkim rozmachem oraz fantazją – nikt się z nią nie nudzi, ani nie odczuwa przy niej skrępowania …

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here