Policja zatrzymała “Szeryfa”

0
271

Policjanci z Gryfowa Śląskiego zatrzymali mężczyznę, który metodą „na wnuczka” okradł starszą kobietę. Jego łupem padło 27 tysięcy złotych. Dzięki czujności i szybkiej reakcji sąsiadów policja ujęła sprawcę. Mężczyzna, znany jako “Szeryf internetu” – dawniej biznesmen, który wielokrotnie był okradany i który wytoczył medialną wojnę przestępcom trafił do aresztu.

 

KPP Lwówek Śląski st.asp. Mateusz Królak
W piątek 11 października 2013 roku w godzinach popołudniowych jedna z mieszkanek Gryfowa Śląskiego otrzymała telefon gdzie mężczyzna przedstawiając się za „policjanta drogówki” oświadczył, iż jej syn miał wypadek drogowy i żeby nie zostać zatrzymanym powinien wpłacić 27 tysięcy złotych gotówką.

O pomoc poprosił matkę. Po pieniądze miał zgłosić się wyznaczony mężczyzna. Kobieta z racji wieku – 80 lat, bardzo się przejęła sytuacją syna i oświadczyła, że pieniądze będzie miała gotowe za jakiś czas.

Po upływie niespełna pół godziny do jej mieszkania zapukał mężczyzna. Kobieta wręczyła jemu pieniądze. Mężczyzna wyszedł i po chwili wrócił twierdząc, że to za mało. Z uwagi na brak wskazanej kwoty kobieta poszła do sąsiadów z prośbą o pomoc.

Czujność sąsiadów, którym sytuacja okazała się podejrzana, była dla starszej kobiety ratunkiem. Wezwali policjantów Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim. Natychmiast wysłane patrole na miejsce zdarzenia ujęły mężczyznę jeszcze w trakcie dokonywania przejęcia pieniędzy.

Zabezpieczono także samochód na krakowskich numerach rejestracyjnych, którym poruszał się sprawca. W samochodzie policjanci zabezpieczyli kopertę z pieniędzmi.

Zatrzymany to 61 letni mieszkaniec Poznania, osoba znana medialnie, potrafiąca wzbudzić zaufanie starszych osób, co też niewątpliwe wykorzystywał. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Cały czas trwają czynności zmierzające do ustalenia ile wcześniej osób okradł w ten sposób. Na chwilę obecną wiadomo o jeszcze dwóch podobnych zdarzeniach, w których ofiarami padły starsze osoby i od których mężczyzna przejął pieniądze w kwocie około 30 i 120 tysięcy złotych.

Policja apeluję w szczególności do osób starszych o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku tego typu zdarzeń. Pamiętajmy nie przekazujmy żadnych pieniędzy osobom nieznanym, a o każdym takim telefonie, który otrzymamy z prośbą o pieniądze od nieznanych osób, poinformujmy natychmiast dyżurnego policji dzwoniąc na numer alarmowy 997.

KPP Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here