Policja poszukuje kierowcy, który potrącił dziecko na pasach

7
4724
zdjęcie poglądowe

Policjanci poszukują świadków zdarzenia oraz kierowcy, który po tym jak na przejściu dla pieszych potrącił dziecko, odjechał z miejsca zdarzenia.

 

 

 

We wtorkowy poranek, ok. godziny 8. w Czerniawie- Zdroju doszło do potrącenia dziecka. Idący do szkoły podstawowej uczeń, podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych został uderzony przez samochód. Uczeń nie odniósł poważnych obrażeń, o własnych siłach dotarł do szkoły, która dowiedziawszy się o zajściu powiadomiła policję i pogotowie.

– Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał chłopca nie stwierdzając u niego obrażeń wymagających hospitalizacji – usłyszeliśmy od Piotra Bednarka rzecznika prasowego Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

– Lubańscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia okoliczności oraz sprawcy zdarzenia – powiedziała nam asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

 

 

Mundurowi chcąc ustalić dokładny przebieg zdarzenia z udziałem nieletniego, przesłuchują świadków i sprawdzają monitoringi. Zwracają się jednocześnie do wszystkich osób, które widziały zajście o kontakt z dyżurnym KPP w Lubaniu pod numerem tel.: tel. 47 87 34 200 lub 47 87 34 222, bądź osobiście poprzez najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zwracają się także z prośbą do samego kierowcy o zgłoszenie się celem złożenia wyjaśnień.

7 KOMENTARZE

  1. Szczyt chamstwa, brak człowieczeństwa. Potraciles człowieka ? może się zdarzyć, może nie zauważył, może się zagapił ale nie ma wytłumaczenia na to że nie pomógł dziecku. Człowieku zatrzymaj się, pomoż a nie uciekasz jak tchóż.

    • Ogarnij łepetyne. Dzieciak nie ma żadnych obrażeń rownie dobrze mógł się otrzeć o lusterko lub po prostu wymyślić baje. Także zluzuj majty i daj pracować policji

  2. Kierowca nie otarł się o dziecko tylko je potrącił czytaj że zrozumieniem Hipcio, dziecko było na pasach bez względu na to czy je potrącił czy się otarł przepisy nakazują zatrzymać sie przed pasami jak ktoś się do nich zbliża a co dopiero gdy ktoś po nich idzie, tak czy siak jest winny.

  3. Niebezpiecznie jest w Czerniawie koło szkoły. Duży ruch, dużo obcych. Jeszcze niejedno się wydarzy.Obserwuje czasami jak dzieci idą do szkoły, jak wybiegają zza pojazdu. Oby to było ostrzeżenie niezignorowane…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here