Policja kontroluje przestrzeganie zakazu przemieszczania się

16
4999

Dzisiaj niedziela sklepy nieczynne, jednak zdarzają się osoby które mimo zakazu przemieszczają się, czy to rekreacyjnie czy po prostu z “nudów”.

Policjanci z Gryfowa Śl. i Lwówka Śl. kontrolują przestrzeganie zapisów Rozporządzenia Ministra Zdrowia, które w okresie od dnia 25 marca 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r. wprost zakazuje na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej przemieszczania się osób przebywających na tym obszarze, z wyjątkami ściśle określonymi. Za rażące nieprzestrzeganie przepisów trzeba liczyć się ze srogimi karami finansowymi.


Na zdjęciu dzisiejszy punkt kontroli w Gryfowie Śląskim w ciągu drogi krajowej nr 30. 

-/ Policja Lwówek Śląski /-

16 KOMENTARZE

  1. Ja do niczego nie namawiam, absolutnie, ale wiecie, ze to co oni teraz robia jest niekonstytucyjne? I nawet jak dostaniecie jakas grzywne za to ze sobie wyjdziecie na dwor na spacer, to kazdy niezawisly sąd Was uniewinni?
    Ps Y38AĆ Kaczyńskiego i resztę karakanów

  2. Walić mandaty po 30 tyś to może zrozumieją wczoraj Mirsk wysyp spacerowiczow i rowerzystów ale przeciez we dwoje mozna chodzic taka ich obrona oni sie nie bronią przed chorobą tylko prawem masakra Giebultow pełno gowniarzy na ulicach i lumpow pod sklepami

    • Mowi sie o karach 30tys.Biorac pod Uwage , ze tj.Duza kwota+ Bezrobocie= NIEWYPLACALNOSC!! Co za Tym idzie??= ZAKLAD KARNY W PRZELICZENIU!! Wiec Pytam jak tj?Wielu “Meneli” chodzi po Pl.BEZKARNIE- bo Brak miejsc! lub =MALA SZKODLIWOSC DLA SPOLECZENSTWA!WIEZIENI NIE PRZYBYWA choc Duzo mamy ludzi dot; RESOCJALIZACJI!!, AKTUALNIE DUZO Z NICH WYCHODZI.CZY JAK WZYSTKO SIE ” WYCISZY”= POJDA NA ” ODSIADKE” ZA NASZE PIENIADZE??JAK TO RZAD WIDZI??

  3. Tylko że Jacek z piekarni ma rację. Trzeba podchodzić do wszystkiego odpowiedzialnie ale zakazać przemieszczania się czy to pieszo czy autem nie mogą .Mogą poprosić,zalecić ale nie zakazać ,przynajmniej narazie.Każdy sąd mandat anuluje ponieważ sąd postępuje zgodnie z Konstytucją.Pozdrawiam

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here